RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Na Ukrainie najwięcej zgonów z powodu koronawirusa od początku pandemii

Minionej doby zarejestrowano 15 579 zakażeń koronawirusem (fot.  Dmytro Smoliyenko/ Ukrinform/Barcroft Media via Getty Images)
Minionej doby zarejestrowano 15 579 zakażeń koronawirusem (fot. Dmytro Smoliyenko/ Ukrinform/Barcroft Media via Getty Images)

Na Ukrainie minionej doby zarejestrowano 15 579 zakażeń koronawirusem i 538 zgonów z powodu COVID–19 – poinformowało tamtejsze ministerstwo ochrony zdrowia. To najwyższy bilans przypadków śmiertelnych od początku pandemii.

Lockdown na Łotwie. Przyczyną niski wskaźnik zaszczepień

Rząd Łotwy ogłosił w poniedziałek wprowadzenie od 21 października do 15 listopada lockdownu w całym kraju, aby zahamować wzrost zakażeń...

zobacz więcej

W poniedziałek potwierdzono 15 579 infekcji, w tym 1309 wśród dzieci i 282 wśród pracowników medycznych. 538 chorych zmarło, 2852 osoby hospitalizowano, a 7776 uznano za wyzdrowiałe.

To najwyższy dzienny bilans zgonów od początku pandemii. Poprzednio najwyższą liczbę przypadków śmiertelnych zarejestrowano na początku kwietnia i było to 481 zgonów.

Poprzedniego dnia najwięcej zakażeń wykryto w obwodach: odeskim, charkowskim, dniepropietrowskim, zaporoskim i lwowskim.

Koronawirus w Polsce: Ogromny wzrost zakażeń, kolejny rekord czwartej fali

Wykryto 3 931 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 64 osoby z COVID–19 – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska....

zobacz więcej

Według prognoz ministerstwa ochrony zdrowia szczyt zakażeń i największe obciążenie systemu opieki medycznej przypadnie na koniec października. Tempo rozprzestrzeniania się infekcji zacznie spadać w połowie listopada.

Od początku pandemii na Ukrainie zarejestrowano ok. 2,66 mln infekcji i 61 348 zgonów. W pełni zaszczepionych jest 6,6 mln z ok. 41 mln mieszkańców Ukrainy.

W kraju obowiązuje tzw. adaptacyjna kwarantanna. Polega ona na dostosowywaniu ograniczeń do sytuacji epidemicznej w danym regionie.

Część obwodów jest w tzw. czerwonej strefie, dla której przewidziano najostrzejsze restrykcje.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej