RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ponad tona kokainy przejęta w porcie. Wycieczkowiec płynął do Europy

Kontrabanda płynęła do Europy (fot. TT/La Direction Générale de la Sûreté Nationale)
Kontrabanda płynęła do Europy (fot. TT/La Direction Générale de la Sûreté Nationale)

Marokańska policja przejęła w porcie w Tangerze ponad tonę kokainy, która płynęła z Brazylii do Europy – poinformowały tamtejsze służby. To jedna z największych konfiskat narkotyków w Maroku w ostatnich latach.

Przemycał papierosy do Niemiec. Wpadł ponownie

38-letni Niemiec i 46-letni Polak zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji Kryminalnej Saksonii-Anhalt, niedługo po tym jak sfinalizowali...

zobacz więcej

„Służby bezpieczeństwa narodowego w porcie Tanger Med udaremniły w poniedziałek dużą międzynarodową operację przemytu narkotyków i środków psychotropowych i skonfiskowały tonę i 355 kg kokainy” – poinformowała marokańska dyrekcja generalna Bezpieczeństwa Narodowego.

Policja wpadła na trop narkotyków po tym, jak została zaalarmowana o podejrzanym sposobie zamykania kontenera na pokładzie statku wycieczkowego „państwa europejskiego”, który wypłynął z Brazylii do portów w Antwerpii i Portbury na południu Anglii.

Marokańscy śledczy wszczęli dochodzenie „w celu zidentyfikowania wszystkich osób, powiązanych z siatką przestępczą i zamieszanych w usiłowanie przemytu kokainy”.

Od kilku lat policja w Maroku zwielokrotniła masowe konfiskaty kokainy, wysyłanej przez kartele południowoamerykańskie, wykorzystujące ten kraj jako węzeł komunikacyjny do Europy.

W październiku 2017 r. w kilku częściach Maroka skonfiskowano nieco ponad 2,5 tony czystej kokainy z Wenezueli, o wartości rynkowej szacowanej na setki milionów dolarów. W grudniu 2018 r. marokańska policja odkryła ponad tonę kokainy, pochodzącej z Ameryki Łacińskiej, podczas operacji w pobliżu nadmorskiego miasta Al-Dżadida. Narkotyki zostały przetransportowane statkiem handlowym, zanim zostały wyładowane z wód terytorialnych Maroka, a następnie przetransportowane na pokładzie statku rybackiego do wybrzeży Al-Dżadida.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej