RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kanye West zmienił imię. Sąd wyraził zgodę

Kanye West od teraz nazywa się Ye (fot. Rich Fury/VF20/Getty Images for Vanity Fair)
Kanye West od teraz nazywa się Ye (fot. Rich Fury/VF20/Getty Images for Vanity Fair)

Amerykański raper Kanye West zmienił imię i nazwisko. Rozwodzący się z celebrytką Kim Kardashian artysta oficjalnie nazywa się „Ye”.

Płyta dla syna. Adele: Uzbrojeni strażnicy strzegą produkcji krążka

Singiel zapowiadający czwarty album Adele miał najwięcej odtworzeń na platformie Spotify, rekordowe ponad 24 mln w pierwszej dobie od premiery –...

zobacz więcej

Wniosek do sądu w sprawie zmiany imienia i nazwiska datowany był na 11 sierpnia, ale został zarejestrowany przez sąd dopiero 24 sierpnia. West, kandydat na prezydenta USA w ostatnich wyborach, uzasadniał chęć zmiany imienia i nazwiska na „Ye” „powodami osobistymi”. Sędzia Sądu Najwyższego w Los Angele Michelle Williams wyraziła zgodę w poniedziałek – podały media.

Zgodnie z amerykańskim prawem na zmianę imienia i nazwiska przez wnioskującego zgodę musi wydać sąd.

West od lat określał siebie mianem „Ye” na profilach w mediach społecznościowych. W 2018 roku zasygnalizował, że chce by nazywać go „Ye”. Wskazywał, że to „istota formalnie znana jako Kanye West”.

44-latek przekonywał w wywiadach, że „Ye” to nie tylko skrócona forma jego imienia, ale także słowo, które występuje w Biblii. W angielskim tłumaczeniu „ye” to archaiczna forma „you”, czyli „ty”.

Kanye West wydał niedawno 10. album studyjny „Donda”, który nazwał na cześć zmarłej matki. Poprzedni album „Jesus is king” z 2019 roku zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best Contemporary Christian Album. Przeszedł też do historii, debiutując na pierwszym miejscu na listach Rap Album, Gospel Album i Billboard 200.

West wyprzedził Beatlesów i wyrównał wynik Eminema, którego dziewięć kolejnych albumów debiutowało na pierwszym miejscu listy. Jego wcześniejszy album z 2018 r. nosił nazwę „Ye”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej