RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Beskid Wyspowy. Turysta poszukiwany przez pół nocy spał w hotelu

W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było ponad 30 ratowników i policjantów (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)
W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było ponad 30 ratowników i policjantów (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

38-letni turysta z Kielc w niedzielę zszedł ze szczytu Luboń Wielki, odłączył się od grupy i zakwaterował się w hotelu, nie informując nikogo o miejscu pobytu. Ponad 30 ratowników GOPR z psami tropiącymi i policjanci szukali go pół nocy – poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Nocna akcja TOPR w Tatrach. Sprowadzono obcokrajowców z Orlej Perci

Ratownicy TOPR w nocy z soboty na niedzielę sprowadzali z Orlej Perci czterech obcokrajowców, którzy bez przygotowania wybrali się w nocy na...

zobacz więcej

W niedzielę wieczorem dyżurny policji w Rabce-Zdroju otrzymał zgłoszenie o prowadzonych przez ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR  poszukiwaniach zaginionego turysty z Kielc. 38-latek podczas schodzenia z Lubonia Wielkiego około godz. 17 odłączył się od grupy znajomych.

Mężczyzna nie wrócił w miejsce, gdzie wcześniej zaparkowali samochody. Znajomi od kilku godzin nie mieli z nim kontaktu, gdyż nie zabrał ze sobą telefonu.

Akcja poszukiwawcza


Ratownicy natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Działania w terenie prowadzone były z wykorzystaniem quadów i psów tropiących.

Z uwagi na nadchodzącą noc w poszukiwania zaginionego zaangażowano policjantów z Rabki-Zdroju i funkcjonariuszy z Nieetatowej Grupy do Działań Poszukiwawczych działającej przy nowotarskiej komendzie. – W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było ponad 30 ratowników i policjantów. Oprócz działań prowadzonych w terenie, sprawdzono także monitoring, okoliczne szpitale, hotele i pensjonaty. Po północy policjanci ustalili, że 38-latek cały i zdrowy spał w jednym z hoteli w Rabce-Zdroju – relacjonował mł. insp. Gleń.

– Przypominamy i apelujemy – wychodząc w góry nigdy nie należy zbaczać z wyznaczonych szlaków i odłączać się od grupy. Zawsze należy zadbać o odpowiednie wyposażenie, w tym naładowany telefon komórkowy. Nie narażajmy się niepotrzebnie na niebezpieczeństwo. Tym, co przede wszystkim powinniśmy zabrać, jest zdrowy rozsądek – zaapelował rzecznik policji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej