RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Sąd zdecydował. Piłkarz Bayernu trafi do więzienia

Dwa lata temu Lucas Hernandez trafił do Bayernu z Atletico Madryt za 80 mln euro (fot. PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS)
Dwa lata temu Lucas Hernandez trafił do Bayernu z Atletico Madryt za 80 mln euro (fot. PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS)

Wyższy Sąd Wspólnoty Autonomicznej Madrytu (TSJM) wydał w poniedziałek decyzję nakazującą obrońcy Bayernu Monachium Lucasowi Hernandezowi stawić się w hiszpańskiej stolicy w jednym z więzień w celu odbycia 6-miesięcznej kary pozbawienia wolności.

Wielka awantura podczas hitu ligi słowackiej. Mecz został przerwany [WIDEO]

Mecz na szczycie ligi słowackiej zakończył się gigantyczną awanturą pomiędzy kibicami obu drużyn. Do regularnej bijatyki doszło podczas...

zobacz więcej

Według stołecznego dziennika „La Razon” piłkarz reprezentacji Francji, posiadający również obywatelstwo Hiszpanii, pojawił się w poniedziałek rano w madryckim sądzie, aby wysłuchać jego decyzji.

TSJM nakazał Hernandezowi stawić się w jednym z madryckich zakładów karnych do 28 października, aby odbyć zasądzoną mu 6-miesięczną karę więzienia. Adwokaci piłkarza złożyli już odwołanie od tej decyzji.

W środę Sąd Karny i Administracyjny (AN) w Madrycie orzekł karę 6 miesięcy więzienia w wybranym areszcie dla Hernandeza za złamanie zakazu zbliżania się do swojej żony Amelii Ossa Llorente.

W lutym 2017 r. grający wówczas w Atletico Madryt Hernandez pokłócił się na jednej ze stołecznych ulic ze swoją partnerką. W trakcie kłótni doszło do szarpaniny pomiędzy Ossa Llorente i Hernandezem. W rezultacie zdarzenia sąd zakazał obojgu zbliżania się do siebie.

Niebawem para zignorowała sądowy werdykt pobierając się, a następnie udając na miesiąc miodowy, za co w czerwcu 2017 r. została zatrzymana w Madrycie. 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej