RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Expo 2020. „Informacja o udziale Polski dotarła do ponad 50 mln odbiorców”

Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze odbędzie się 6 grudnia w Dubaju (fot. arch.PAP/Gavriil Grigorov/TASS)
Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze odbędzie się 6 grudnia w Dubaju (fot. arch.PAP/Gavriil Grigorov/TASS)

W ciągu niespełna dwóch tygodni trwania wystawy Expo w Dubaju zainicjowaliśmy ponad 110 kontaktów biznesowych z partnerami m.in. z RPA, Botswany, Kanady i Niemiec – przekazał prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda. Adrian Malinowski, komisarz sekcji polskiej wystawy dodał, że w tym czasie informacja o udziale Polski w Expo dotarła za pośrednictwem mediów oraz kanałów społecznościowych do ponad 50 mln odbiorców.

Polski pawilon na Expo 2020 w Dubaju już otwarty. Jest wyjątkowy [WIDEO]

Światowa wystawa Expo 2020 w Dubaju rozpoczęta. Do inwestowania i przyjazdu do siebie zachęca aż 200 krajów, z czego 80, w tym Polska, może...

zobacz więcej

Jak wskazał szef PAIH, pawilon narodowy na Expo w Dubaju jest miejscem spotkań polskich przedsiębiorców z zagranicznymi kontrahentami. – Tylko w ciągu pierwszych 12 dni nawiązaliśmy ponad 110 kontaktów, m.in. z partnerami z RPA, Botswany, Zambii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kanady, Filipin czy Niemiec – zaznaczył.

Seminaria biznesowe


Drynda zwrócił uwagę, że przez pierwsze dwa tygodnie wystawy w Pawilonie Polski odbyły się trzy seminaria biznesowe, w których uczestniczyło ponad 130 gości. – Z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych z Bliskiego Wschodu rozmawialiśmy m.in. o kierunkach transformacji energetycznej Polski oraz aktualnych trendach w polityce klimatyczno-energetycznej – wyjaśnił Drynda.

Zaznaczył, że odbywają się też kolejne spotkania on-line w ramach serii seminariów „Poznaj rynki afrykańskie przed Expo 2020 Dubai”, które mają przybliżyć polskim przedsiębiorcom specyfikę współpracy biznesowej z partnerami afrykańskimi.

Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze


Jak przypomniała PAIH, 6 grudnia odbędzie się najważniejsze wydarzenie gospodarcze w ramach prezentacji Polski na Expo, Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze, w którym udział weźmie kilkuset przedsiębiorców oraz przedstawiciele najwyższych władz państwowych z Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Natomiast 23 lutego 2022 r. zaplanowano Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze.

Kongres 590 świadectwem. Jakie tamaty poruszano?

Zakończyła się 6. edycja Kongresu 590 „Nowe możliwości” pod patronatem honorowym prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który wraz z...

zobacz więcej

Drynda zaprosił przedsiębiorców do udziału w Programie Partnerskim, w zakresie współpracy przy organizacji wydarzeń, takich jak konferencje, seminaria, prezentacje, pokazy mody czy degustacje; zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2022 r.

Centrum rozmaitych wydarzeń


– Pawilon Polski, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, stał się centrum rozmaitych wydarzeń – tylko przez pierwsze dwa tygodnie odbyło się ponad 40 koncertów chopinowskich oraz 14 całodziennych warsztatów dla dzieci. W strefie VIP gościliśmy ponad 130 uczestników seminariów biznesowych – wskazał Adrian Malinowski, komisarz generalny sekcji polskiej Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju.

Dodał, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni informacja o udziale Polski w dubajskim Expo dotarła za pośrednictwem mediów oraz kanałów społecznościowych do ponad 50 mln odbiorców.

Według Malinowskiego popularnością cieszy też oferta dla dzieci – przed Pawilonem Polski znajduje się plac zabaw, a strefa warsztatowa dla najmłodszych „każdego dnia pęka w szwach” . – Odbywają się w niej zajęcia prowadzone przez polskich studentów, m.in. warsztaty z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych, zajęcia wykorzystujące skriboty i drukarki 3D do nauki kodowania i programowania, a także zajęcia muzyczne – powiedział.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Dubaj: Polska podpisze umowę ws. udziału w Expo 2020

Polska delegacja podpisze w poniedziałek w Dubaju ostateczną umowę o udziale naszego kraju w Expo 2020. Do rozpoczęcia wystawy światowej w tym...

zobacz więcej

„Polska. Kreatywność inspirowana naturą”


Malinowski przypomniał, że opowieść o Polsce zbudowano w oparciu o hasło: „Polska. Kreatywność inspirowana naturą”. – Stworzyliśmy serię 16 filmów promujących Polskę za granicą, które oddają ducha Pawilonu Polski i dostępne są na kanale YouTube Poland at Expo – wyjaśnił.

Uroczysty koncert


Jak zapowiedział, 11 listopada zaplanowano jedno z kluczowych wydarzeń w kalendarzu udziału Polski w Expo. – W Amfiteatrze na terenie Wystawy Światowej odbędzie się koncert wieczorny, podczas którego orkiestra Filharmonii Narodowej oraz laureat Konkursu Chopinowskiego wykonają utwory Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i Wojciecha Kilara – wskazał.

Expo 2020 w Dubaju potrwa do 31 marca 2022 r.


Expo 2020 w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęło się 1 października br. i potrwa do 31 marca 2022 r. Za organizację udziału Polski w Expo w Dubaju odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Areną polskiej prezentacji jest Pawilon Polski o powierzchni ponad 2000 m kw., z drewnianą fasadą oraz rzeźbą kinetyczną symbolizującą stado ptaków.

Zobacz także -> Polski ziemniak jadalny będzie poszukiwany

PAIH – we współpracy z ponad 40 instytucjami i resortami – przygotowała specjalny program gospodarczy dla polskich przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać, korzystając z udziału Polski w światowej wystawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej