RAPORT

Pogarda

Mata i McDonald's. Bosacka alarmuje: Przez takie promocje dzieci jedzą śmieci

Bosacka oceniła zestaw Maty (fot. arch.PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyńsk, yt/McDonald's Polska)
Bosacka oceniła zestaw Maty (fot. arch.PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyńsk, yt/McDonald's Polska)

Najnowsze

Popularne

Sieć McDonald’s nawiązała współpracę z raperem znanym jako Mata. Od poniedziałku można zamówić we wszystkich restauracjach w Polsce jego zestaw. „Każdy kto promuje niezdrowe jedzenie, musi brać część odpowiedzialności za otyłość wśród dzieci. Amen” – skomentowała w sieci Katarzyna Bosacka na profilu pod nazwą „Wiem, co jem”.

Młynarska wściekła na rapera celebrytę: Zachęca do jedzenia szkodliwego żarcia

Sieć McDonald’s zapowiedziała nawiązanie współpracy z raperem znanym jako Mata. „Do tej pory nie komentowałam inby o Macie, ani o Macie i Matczaku...

zobacz więcej

Od poniedziałku w restauracjach McDonald’s można zamówić zestaw Maty – rapera znanego z wulgarnych tekstów oraz tego, że jest synem prawnika Marcina Matczaka sympatyzującego z opozycją.

„Mata to artysta, który bije rekordy popularności głównie wśród młodego pokolenia i tu pojawia się pytanie... Czy współpraca rapera z McDonald's i tym samym promowanie przez niego jedzenia typu fast food wśród młodzieży jest fair? Wątpliwe” – zastanawia się na Facebooku Bosacka.

Poinformowała, że jej redakcyjna koleżanka Agata „kupiła zestaw i przetestowała go rozkładając na czynniki pierwsze”.

„Po zakupie zestawu na paragonie pojawiły się wyszczególnione ceny produktów i co ciekawe cheesburger z potrójną zawartością mięsa kosztował tylko 5,10 zł... Aż strach pomyśleć, ile kosztowało wyprodukowanie takich 3 kotletów... Najdroższa była latte matcha, czyli sproszkowana zielona herbata z mlekiem – jej cena to 8,30 zł. Frytki w zestawie kosztowały 4,60 zł” – opisała zakup.

McDonald's zaserwował kawę z detergentem klientce w ósmym miesiącu ciąży

McDonald's oficjalnie przeprosił swoją klientkę po tym, jak zamiast zamówionej kawy latte otrzymała ona roztwór ze środkiem do czyszczenia...

zobacz więcej

„A jak ze smakiem? Waniliowa matcha latte była wg Agaty za bardzo „mleczna” i słodka. Smak smakiem, ale największe zaskoczenie budzi skład tego napoju. Sprawdzając jego wartości odżywcze na stronie sieci okazuje się, że matcha latte zawiera w porcji 241 kcal, 9,2 g tłuszczu i aż 36 g cukru, czyli... 7 łyżeczek! Czy to jest odpowiedni produkt dla polskich dzieci i młodzieży, wśród których problem nadwagi i otyłości jest bardzo poważny, a wręcz alarmujący?” – dodała dalej.

Jak podała Bosacka, średnie frytki znajdujące się w zestawie zawierają 330 kcal, 16 g tłuszczu i prawie 1 g soli. Natomiat potrójny cheeseburger ma aż 548 kcal, w tym 31 g tłuszczu (i 15 g szkodliwych tłuszczów nasyconych!), do tego 8,5 g cukru, czyli niecałe 2 łyżeczki. „Ale największą grozę budzi zawartość soli w tym burgerze – aż 2,7 g czyli ponad połowa naszego dziennego zapotrzebowania na ten składnik!” – komentuje Bosacka.

Cały zestaw promowany przez rapera ma zawierać aż 1119 kcal. „To połowa dziennego zapotrzebowania energetycznego dla nastolatka...” – pisze autorka.

„Każdy, kto promuje niezdrowe jedzenie, musi brać część odpowiedzialności za otyłość wśród dzieci. Amen.” – komentuje na koniec.

Dlaczego dzieci jedzą śmieci? Bo bez obciachu promują je znane nazwiska �� ‼️ Od dzisiaj w McDonald's można kupić...

Opublikowany przez Katarzyna Bosacka "Wiem co jem" Poniedziałek, 18 października 2021


Czytaj także: McDonald’s dyskryminuje Afroamerykanów? Pozew na 10 miliardów dolarów

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej