RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Awantura w samolocie z Charkowa. W Balicach jedną osobę zakuto w kajdanki

Interwencja SG na pokładzie samolotu (fot. Shutterstock/ Bizi88)
Interwencja SG na pokładzie samolotu (fot. Shutterstock/ Bizi88)

Interwencja na pokładzie samolotu, który przyleciał z Charkowa do Krakowa. Funkcjonariusze Straży Granicznej zostali poinformowani o problemach z agresywnymi pasażerami. Dwie osoby zostały ukarane mandatami. Skierowano też jeden wniosek o ukaranie do sądu.

Żołnierz WOT ocalił z pożaru dziewczynkę. Po chwili nastąpił wybuch

Szer. Marcin Piotrowski, żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej, wyniósł z płonącego mieszkania 10-letnią dziewczynkę. Mężczyzna sam doznał rozległych...

zobacz więcej

Sytuacja miała miejsce w niedzielę. Załoga samolotu miała problem tuż po wylądowaniu na lotnisku w Balicach z pasażerami. Dwóch obywateli Ukrainy wszczęło awanturę na pokładzie. Nie słuchali oni poleceń kapitana ani załogi. Do próśb nie chciała zastosować się także Ukrainka, która nagrywała całą sytuację.

Z tego też powodu interweniowała Straż Graniczna. Mundurowi upomnieli pasażerów i kazali im opuścić samolot. Jedna z osób nie chciała jednak dobrowolnie wyjść z pokładu, dlatego trzeba było użyć kajdanek.

Dwie osoby osoby otrzymały mandaty. Trzecia z osób odmówiła przyjęcia grzywny, wobec czego do sądu skierowany został wniosek o jej ukaranie.

Czytaj także: Rodzinna awantura w Wielkopolsce. Mężczyzna raniony nożem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej