Imigranci na granicy z Białorusią

Wielka awantura podczas hitu ligi słowackiej. Mecz został przerwany [WIDEO]

(fot. PAP, tt/@FANSHOTS1)

Mecz na szczycie ligi słowackiej zakończył się gigantyczną awanturą pomiędzy kibicami obu drużyn. Do regularnej bijatyki doszło podczas niedzielnego spotkania Spartaka Trnava i Slovanu Bratysława. Derby Słowacji zostały przerwane, a kluby czekają dotkliwe kary. Na stadionie byli obecni kibice GKS Katowice, którzy utrzymują przyjacielskie relacje z fanami z Trnavy.

Trybuna z kibicami runęła w czasie meczu holenderskiej Eredivisie [WIDEO]

Koszmarne sceny w meczu holenderskiej ekstraklasy. Gdy po końcowym gwizdku kibice Vitesse Arnhem cieszyli się ze zwycięstwa z NEC Nijmegen, nagle...

Mecz został przerwany w pierwszej połowie, gdy kibice Spartaka… dostali się na dach obiektu i wywiesili and sektorem gości transparent z napisem „zawsze nad wami” i odpalili materiały pirotechniczne. To sprowokowało fanów ze stolicy, którzy wyłamali ogrodzenie i wdarli się na murawę.

„Cały problem zaczął się od tego, że w pierwszej połowie około 20-30 kibiców Spartaka Trnavy przedostało się przez sektor gości, a nawet na dach stadionu i rzucali w naszych kibiców pirotechnikę i kamienie.

Już w tym momencie służba organizacyjna zawiodła fatalnie, co następnie pozwoliło na wybieg na boisko 200-300 kibiców Spartaka. Ci kibice z sektora gospodarzy przebiegli przez całe boisko do naszego sektora bez żadnej interwencji ze strony organizatorów i próbowali zaatakować naszych fanów.” – informuje w wydanym oświadczeniu Slovan.

Komunikat w sprawie derbów wydał również klub Spartak Trnava: „Ten mecz miał być świętem piłki nożnej i wszyscy nie mogli się doczekać. Mogła to być reklama piłki nożnej w fantastycznej oprawie, ale ze względu na dziesiątki szalonych kibiców po obu stronach była to reklama negatywna.”