RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Firma stanęła na krawędzi bankructwa”. Prezydent odwiedził zakład w Gnieźnie

Prezydent RP Andrzej Duda podczas wizyty w siedzibie firmy Polanex w Gnieźnie (fot. PAP/Paweł Jaskółka)
Prezydent RP Andrzej Duda podczas wizyty w siedzibie firmy Polanex w Gnieźnie (fot. PAP/Paweł Jaskółka)

Polanex to przykład, jak pomoc państwa może uratować firmę stojącą na krawędzi bankructwa – mówił w poniedziałek w Gnieźnie (Wielkopolskie) prezydent Andrzej Duda. Gnieźnieńskie przedsiębiorstwo jest jedną z największych polskich firm odzieżowych.

„Jest naszą chlubą”. Państwo będzie partycypować w ratowaniu LOT-u [WIDEO]

Mateusz Morawiecki zapewnił, że „państwo będzie partycypować w ratowaniu Polskich Linii Lotniczych LOT, które z powodu pandemii znalazły się w...

zobacz więcej

Prezydent, który w poniedziałek przyjechał do Polanexu przypomniał, że w szczycie pandemii koronawirusa zakład borykał się z ograniczeniem dostaw i z przypadkami zakażenia wśród załogi, które skutkowały wstrzymaniem produkcji.

Firma stanęła na krawędzi bankructwa. Na szczęście Agencja Rozwoju Przemysłu wyciągnęła pomocną dłoń, polskie państwo wyciągnęło pomocną dłoń do zakładów. Do firmy przyszło nowe kierownictwo, ale przede wszystkim przyszły pieniądze na ratunek: programy rządowe, które były uruchomione w związku z pandemią koronawirusa, a także dodatkowe środki w ramach doinwestowania - po to, by zakład mógł się rozwinąć – mówił Andrzej Duda.

Jak dodał, dzięki wdrażanym zmianom, w firmie „wreszcie zaczęto tworzyć godziwe warunki pracy”.

– Kiedy ktoś chodzi po terenie zakładu, widzi, jakie jest zaplecze socjalne, to jest, w porównaniu z tym, co było jeszcze kilka lat temu, inny świat. W tej chwili to są europejskie, światowe warunki. Pracownicy mogą normalnie funkcjonować. Do tego sukcesywna zmiana parku maszynowego, nowoczesne maszyny i pomysły młodego zarządu, młodej załogi na to, w jaki sposób firmę promować, rozwijać, w jaki sposób funkcjonować na przecież bardzo konkurencyjnym rynku – mówił Andrzej Duda.

Prezydent wyraził nadzieję, że produkty gnieźnieńskiej fabryki, „wspaniałe koszule, ze świetnych materiałów” będą hitami rynkowymi, które pozwolą rozwijać firmę i podnosić wynagrodzenia. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej