RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

W ciągu godziny mundurowi dwukrotnie zatrzymali tego samego kierowcę bez uprawnień

Jeden z samochodów nie miał ważnych badań technicznych (fot. arch.PAP/Przemysław Piątkowski, zdjęcie ilustracyjne)
Jeden z samochodów nie miał ważnych badań technicznych (fot. arch.PAP/Przemysław Piątkowski, zdjęcie ilustracyjne)

W Mławie podczas policyjnej kontroli okazało się, że 25 -latek kierował niesprawnym audi, w dodatku bez uprawnień, które wcześniej stracił. Niespełna godzinę później, ten sam patrol zatrzymał tego samego kierowcę, który tym razem prowadził seata bez badań technicznych. Sprawą zajmie się sąd.

Zjechał na przeciwległy pas. Uderzył czołowo w auto matki, która wiozła troje dzieci

1,5-roczne dziecko zmarło po czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych na lokalnej drodze koło Leszna (Wielkopolskie). Zdarzenie miało miejsce...

zobacz więcej

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do pierwszego zatrzymania 25-latka doszło na jednej z tamtejszych ulic w piątek rano, gdy patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę, iż kierujący audi - jak się okazało, mieszkaniec powiatu mławskiego - nie korzysta z pasów bezpieczeństwa, a jego auto ma widoczne usterki.

– Kontrolowany kierowca już wcześniej stracił prawo jazdy. Po kontroli audi zostało odholowane na koszt właściciela na parking strzeżony. Kierowca został poinformowany, że sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do sądu – wyjaśniła rzeczniczka mławskiej policji. Jak podkreśliła, niespełna godzinę później, na innej ulicy, „ten sam patrol ruchu drogowego zauważył seata, którym kierował ten sam 25-latek”.

– Okazało się ponadto, że seat nie ma aktualnych badań technicznych. Drugi pojazd kierującego bez uprawnień trafił na lawetę – dodała asp. szt. Pawłowska. Zaznaczyła, że także w tym przypadku sprawa 25-latka zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mławie.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Przeczytaj także: Pijany po wypadku zostawił ofiarę w stanie krytycznym. Decyzja sądu ws. byłego żużlowca

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej