RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zakrwawione ciało kobiety w samochodzie. Mąż usłyszał zarzuty

39- latek podejrzany o zabójstwo żony (fot. Policja lubelska)
39- latek podejrzany o zabójstwo żony (fot. Policja lubelska)

Zarzut zabójstwa przedstawiła prokuratura 39-latkowi, który według ustaleń śledczych zadał żonie co najmniej dziewięć ciosów nożem. Podejrzany nie przyznał się do winy. Małżeństwo było w trakcie rozwodu. Zakrwawione ciało 32-latki znaleziono w samochodzie w gminie Trzebieszów (Lubelskie).

Tragedia w szpitalu w Tarnowie. Z okna wypadła 92-letnia pacjentka

92-latka zginęła w poniedziałek po upadku z wysokości w szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie (Małopolskie). Ofiara najprawdopodobniej wypadła z okna...

zobacz więcej

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała, że zatrzymany 39-latek jest mężem zamordowanej kobiety. Jej zakrwawione ciało zostało znalezione w jednym z samochodów na terenie gminy Trzebieszów w pow. Łukowskim.

– Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa w ten sposób, że zadał co najmniej dziewięć ciosów nożem, powodując rany cięte i kłuto-cięte – przekazała Kępka.

Jak dodała, 39-latek nie przyznał się do winy. Składał wyjaśnienia, ale nie są one zgodne z ustaleniami śledczych. – Małżeństwo było w trakcie rozwodu. Prawdopodobnym motywem był konflikt na tym tle – przekazała rzeczniczka.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec podejrzanego. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie asp. sztab. Marcin Jóźwik, ciało zakrwawionej 32-latki zostało odnalezione w piątek wieczorem w jednym z samochodów na terenie gminy Trzebieszów.

– W ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia, łukowscy kryminalni zatrzymali 39-latka, którego podejrzewali o dokonanie zabójstwa swojej żony. Zatrzymali go w jednym z domów na terenie sąsiedniego powiatu – dodał w poniedziałek Jóźwik.

Czytaj także: Makabryczny wypadek. Jechał na wesele siostry

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej