RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Żołnierz WOT ocalił z pożaru dziewczynkę. Po chwili nastąpił wybuch

Marcin Piotrowski doznał obrażeń (fot. WOT)
Marcin Piotrowski doznał obrażeń (fot. WOT)

Szer. Marcin Piotrowski, żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej, wyniósł z płonącego mieszkania 10-letnią dziewczynkę. Mężczyzna sam doznał rozległych oparzeń.

Makabryczny wypadek. Jechał na wesele siostry

W sobotę na drodze między Miechowem a Domasłowem (na granicy województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego) doszło do wypadku. Zginął w nim młody...

zobacz więcej

W piątek ok. godz. 10 w jednym z mieszkań w Grodzisku Mazowieckim doszło do pożaru. Szer. Marcin Piotrowski, żołnierz 6 Mazowieckiej Brygady OT, zauważył pożar ze swojego mieszkania, które znajdowało się piętro wyżej.

– Mając na uwadze, że w mieszkaniu znajduje się 10-letnia córka sąsiadów, która w tym czasie uczestniczyła w lekcjach online, przez okno wszedł do mieszkania – przekazał por. Dominik Pijarski, oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady OT.

– Wśród dymu i płomieni zobaczyłem spanikowaną i krzyczącą dziewczynkę. Wyniosłem ją z mieszkania, podając dziecko sąsiadowi przez okno – relacjonuje szer. Marcin Piotrowski.

Kiedy dziewczynka była już bezpieczna, żołnierz pozostał w mieszkaniu, by upewnić się, że już nikt w nim przebywa. Kiedy szer. Piotrowski sprawdzał mieszkanie, doszło do wybuchu, którego fala przewróciła i poparzyła go. Żołnierz otwierając zamki drzwi wyczołgał się z mieszkania, umożliwiając tym samym szybkie wejście funkcjonariuszom Straży Pożarnej – opisuje sytuację WOT.

Dziewczynce nic się nie stało, żołnierz z poparzeniami I i II stopnia trafił do szpitala w Grodzisku Mazowieckim. – Dziewczynka podziękowała mi i jest ok. Jestem już w domu i czuję się dobrze, czułem się lepiej, niż to wyglądało – mówi szer. Piotrowski.

– Wydarzenie to pokazuje, że motto żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej „Zawsze gotowi, zawsze blisko” to nie pusty frazes, ale dewiza, którą Terytorialsi kierują się nie tylko podczas służby, ale każdego dnia – podsumowuje Pijarski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej