RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

12-latek przyszedł do szkoły z karabinkiem i dwukrotnie wystrzelił

12-letni uczeń przyniósł do szkoły karabinek myśliwski (fot.  Shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB)
12-letni uczeń przyniósł do szkoły karabinek myśliwski (fot. Shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB)

W miejscowości Sars, w okolicach Permu na Syberii 12-letni uczeń przyniósł do szkoły karabinek myśliwski i dwukrotnie wystrzelił. Jak podają rosyjskie agencje, dziecko zostało zatrzymane. Nikomu nic się nie stało.

Strzelanina na uniwersytecie w Rosji, są ofiary śmiertelne. „Studenci skakali z okien” [WIDEO]

Strzelanina na uniwersytecie w Permie, mieście na Przeduralu w Rosji – donoszą media. Komitet Śledczy przekazał, że w ataku zginęło osiem osób, a...

zobacz więcej

We wrześniu również w Permie 18-letni student miejscowego uniwersytetu przyszedł na zajęcia z karabinem, z którego zastrzelił 6 osób, a 28 odniosło rany, uciekając przed napastnikiem przez okna.

Portal Meduza napisał, że uczeń szóstej klasy krótko przed rozpoczęciem lekcji oddał dwa strzały. Pociski trafiły w ścianę i sufit.

Dziecko rozbroiła dyrektor szkoły; długo z nim negocjowała, aż wreszcie przekonała, żeby wszedł do jej gabinetu na rozmowę. Według agencji Interfax chłopiec powiedział, że był dręczony przez kolegów z klasy.

W trakcie incydentu w szkole znajdowało się około 300 uczniów i 30 nauczycieli. Według wstępnych danych chłopak ukradł broń ojcu. Sprawą zajmuje się lokalna policja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej