RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Oburzenie w sieci. Pracownik „GW” porównał sytuację na granicy do ludobójstwa

Granica Polski i Białorusi (fot. Attila Husejnow/ SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Granica Polski i Białorusi (fot. Attila Husejnow/ SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

„Turcja w sprawie ludobójstwa Ormian w 1915 roku też twierdzi, że nie chcieli nic złego, ale była wojna” – napisał na Twitterze Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”. Opozycja i sprzyjające jej media wciąż domagają się bowiem otwarcia granic i udzielenia pomocy imigrantom przywożonym przez reżim Aleksandra Łukaszenki.

Wagnerowcy na Saharze. Jak „kucharz Putina” rozzłościł Francuzów

Rosyjscy najemnicy są już podobno w Mali. Podobno, bo rządząca w tym kraju junta wojskowa zaprzecza. Ale jej sojusz z Moskwą jest faktem....

zobacz więcej

Codziennie Straż Graniczna zatrzymuje setki nielegalnych imigrantów. Często nie wiadomo, kim są, bo wielu cudzoziemców nie ma dokumentów i podaje sprzeczne informacje na swój temat.

Jedna z internautek napisała w sieci, że „za polskie lasy śmierci członkowie polskiego rządu wylądują kiedyś przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze”. Chociaż działania polskiego rządu głośno popiera nawet Unia Europejska, kontrowersyjna opinia najwidoczniej spodobała się dziennikarzowi „Gazety Wyborczej”.

Zobacz także:   Więcej zabezpieczeń na granicy z Białorusią

„Przypomnę, że Turcja w sprawie ludobójstwa Ormian w 1915 roku też twierdzi, że nie chcieli nic złego, ale była wojna, trzeba było Ormian wysiedlić, naród turecki ich popierał i te kolumny ludzi zaszły na pustynię” – napisał na Twitterze Wroński.

Chaos w UE, będzie frexit i bruxit? Mistewicz: Przyczynili się do tego chłopcy z PO

Z Francji dobiega coraz więcej słów krytyki pod adresem Brukseli. Politycy i dziennikarze znad Sekwany bronią stanowiska Polski w sporze z UE i...

zobacz więcej

„Proszę usunąć ten durny wpis lub liczyć się z konsekwencjami prawnymi swoich działań” – napisał jeden z internautów. „Porównanie wielkiej tragedii mojego narodu do losu białoruskich turystów z Bliskiego Wschodu jest po prostu nie na miejscu. Panie Pawle, po prostu nie wypada” – dodał.

„Dobrze rozumiem, że Paweł Wroński porównuje działania polskich służb na granicy z eksterminacją Ormian w 1915 roku?” – zapytał prawnik Ordo Iuris Bartosz Lewandowski. „Polskie służby też gnają kobiety i dzieci bez wody przez pustynie w celu ich uśmiercenia, gwałcą dziewczęta, przybijają je do krzyży, głodzą i rozstrzeliwują? Serio?!” – zapytał.

Zobacz także:   Obywatel Ukrainy wiózł 27 nielegalnych imigrantów z Iraku. Zatrzymała go Straż Graniczna

„Haniebne porównanie. Ledwie sześć lat bez władzy zatruło wam mózgi niewyobrażalną wręcz nienawiścią i jadem” – ocenił korespondent TVP Cezary Gmyz. „Jedyne, o czym już tylko śnicie, to zemsta i odwet. Mniejsza o to za co. Macie nieopanowaną żądzę mordu. Żyjecie już tylko po to by kiedyś ją zaspokoić” – dodał.

„Najlepszą bronią przeciw głupcom jest obojętność, milczenie. Nic w równym stopniu nie zniechęca i nie poniża. Trudno jednak nie ulec pokusie, aby głupca nazwać głupcem (...) Oriana Fallaci” – napisał na Twitterze poseł PiS Jan Mosiński.

Jak wyjaśnił w kolejnych wpisach Wroński, on jedynie „informował o stanowisku Turcji w tej sprawie”. „Uważam tragedię Ormian za ludobójstwo” – napisał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej