RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Czterech imigrantów ujętych przez SG. Najnowsze statystyki z granicy

Na polsko-białoruskiej granicy ma powstać nowy płot (fot. Forum/Michal Kosc)
Na polsko-białoruskiej granicy ma powstać nowy płot (fot. Forum/Michal Kosc)

W niedzielę strażnicy graniczni odnotowali 542 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej – poinformowała w poniedziałek 18 października Straż Graniczna. W tym samym czasie funkcjonariusze zatrzymali czterech nielegalnych imigrantów.

Migranci chcą wracać z granicy polsko-białoruskiej do domu. „Zakładnicy Łukaszenki” [WIDEO]

Nie mają nic przeciwko powrotowi do Iraku, ale Białoruś nie pozwala im cofnąć się z granicy. Ci ludzie nie wiedzieli o stanie wyjątkowym w Polsce,...

zobacz więcej

W poniedziałek w krótkim wpisie na Twitterze Straż Graniczna przekazała, że wszyscy zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Iraku.

Niemiec wśród zatrzymanych za pomoc migrantom


Z kolei za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali w niedzielę sześciu cudzoziemców – dwóch obywateli Ukrainy, obywatela Turcji, obywatela Niemiec, obywatela Iraku i obywatela Libanu.

SG w swoim wpisie dodała, że od początku października odnotowano już 9,6 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Zobacz także: Gdy Putin z Łukaszenką atakują Polskę, Onet promuje antypaństwowy marsz

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej