RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Prognoza IMGW. Od wtorku zmiana w pogodzie

Idzie mróz (fot. Alexander Ryumin/TASS)
Idzie mróz (fot. Alexander Ryumin/TASS)

W poniedziałek nad Polską będzie przeważało zachmurzenie całkowite i duże, z temperaturami maksymalnymi od 7 do 14 st. – informuje Magdalena Muszyńska-Karbowska, synoptyk IMGW. Od wtorku spodziewana jest kilkudniowa poprawa pogody.

Zawieszone loty na hiszpańską wyspę. Wszystko przez chmury wulkaniczne

W niedzielę, drugi dzień z rzędu odwołano loty do i z hiszpańskiej wyspy La Palma. Nic nie wskazuje na to, by zmniejszyła się aktywność położonego...

zobacz więcej

Jak powiedziała synoptyk, poniedziałek na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurny. Poza częścią południowo-zachodnią i południowo-wschodnią Polski, spodziewane są niewielkie opady deszczu.

– W ciągu dnia większe przejaśnienia i rozpogodzenia możliwe są na południowym zachodzie i na północy kraju. Na północy i północnym wschodzie okresowo może spaść do 5 mm deszczu. Na pozostałym obszarze będą to opady rzędu 1-2 mm. Według prognoz bez deszczu będzie na południowo-wschodniej i południowo-zachodniej części Polski. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 7 st. na południowym wschodzie przez 10-11 w centrum, do 14 na południowym zachodzie. Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich – powiedziała Muszyńska-Karbowska.

Noc z poniedziałku na wtorek z zachmurzeniem dużym na przeważającym obszarze kraju. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia spodziewane są tylko na południowym zachodzie i północnym wschodzie Polski. Miejscami, z wyjątkiem południa i północnego wschodu, możliwe są niewielkie opady deszczu. Lokalnie pojawią się mgły ograniczające widoczność do 200 metrów.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Temperatura w nocy spadnie do -3 st. na północnym wschodzie, 5 w centrum i 10 st. na zachodzie. Na północnym wschodzie przy gruncie spodziewane są spadki temperatur dochodzące do minus 5 st.

Jak powiedziała synoptyk IMGW, od wtorku przewidywane jest kilkudniowe ocieplenie, w czasie którego temperatura na Dolnym Śląsku może dojść do 20 st. Wzrostom temperatur będzie towarzyszył porywisty wiatr. Do piątku temperatura maksymalna w kraju powinna utrzymywać się na poziomie 15-17 st. Według meteorologów kolejny weekend będzie już chłodniejszy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej