RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Strzelanina w Luizjanie. Jedna osoba nie żyje, są ranni

Około godz. 1:15 nad ranem na uczelni lokalnego czasu padło wiele strzałów (fot. Shutterstock/Photo Spirit)
Około godz. 1:15 nad ranem na uczelni lokalnego czasu padło wiele strzałów (fot. Shutterstock/Photo Spirit)

Co najmniej jedna osoba zginęła, a kilka innych zostało rannych w niedzielę nad ranem w strzelaninie na terenie kampusu Grambling State University (GSU) w Luizjanie. CNN podała, że do incydentu doszło podczas „powitalnej imprezy”.

Uczniowie sprzątali rzekę, jedenaścioro utonęło

Na indonezyjskiej wyspie Jawa jedenaścioro dzieci zginęło w wypadku nad rzeką. 150 uczniów w wieku od 12 do 15 lat otrzymało zadanie zebrania...

zobacz więcej

Według rzeczniczki uczelni Tishy Arnold na terenie kampusu około godz. 1:15 nad ranem lokalnego czasu padło wiele strzałów. Jedna ofiara, która nie była studentem, zmarła.

Jak dodała Arnold, kilka osób zostało rannych, w tym co najmniej jeden student, który został opatrzony na miejscu zdarzenia z obrażeniami nie zagrażającymi życiu.

„W czasie incydentu impreza powitalna była w toku w McCall Dining Center. Wszystkie obecne tam osoby schroniły się na miejscu i zostały zwolnione, gdy tylko policja uniwersytecka wydała na to zgodę” – cytuje CNN podaną w e-mailu wypowiedź rzeczniczki.

Dochodzenie prowadzi policja stanowa. Podejrzany o strzelaninę nie został jeszcze zidentyfikowany.

Zgodnie z postem na Twitterze uniwersytet, zlokalizowany ok. 100 km na wschód od Shreveport, odwołał wszystkie imprezy powitalne w niedzielę. Nie będzie także zajęć na uczelni w poniedziałek.


„Nasza społeczność w kampusie pracowała niestrudzenie, aby nasi studenci i inni byli bezpieczni. (...) Jednak z całym naszym planowaniem i koordynacją z naszymi lokalnymi, parafialnymi, regionalnymi i stanowymi partnerami w zakresie egzekwowania prawa, wciąż znajdujemy się w żałobie po stracie życia i obrażeniach, czego w naszym kraju doświadcza zbyt wiele społeczności. Dlaczego ktoś miałby przyjść na kampus naszego »drogiego Ole Grambling« i strzelać do niewinnych ludzi?” – zastanawiał się rektor Rick Gallot.

Jak przypomniała NBC News policja stanowa w Luizjanie prowadzi jednocześnie śledztwo w sprawie strzelaniny na uniwersytecie, która miała miejsce w miniony czwartek. W incydencie bez udziału studentów zmarła jedna osoba, a druga, 16-latek, doznała obrażeń.

Nie jest jasne, czy obydwa wydarzenia są ze sobą powiązane.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej