RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kolejka na Kasprowy Wierch nieczynna od poniedziałku

Kolejka linowa na Kasprowy pozostanie nieczynna do 5 listopada (fot. Forum/Marcin Szkodzinski)
Kolejka linowa na Kasprowy pozostanie nieczynna do 5 listopada (fot. Forum/Marcin Szkodzinski)

W najbliższym czasie nie dostaniemy się kolejką na Kasprowy Wierch. W poniedziałek rozpoczynają się cykliczne przeglądy techniczne kolejek linowych w ośrodkach turystycznych PKL; jako pierwsza przestój będzie miała kolejka kursująca na ten szczyt. Tego dnia rusza też sezon jesiennych przeglądów w Beskidach.

Szlak na Rysy otwarty po remoncie. Co z Orlą Percią?

Czerwony szlak turystyczny na odcinku Czarny Staw pod Rysami – Rysy został w środę ponownie otwarty po remoncie – poinformował Tatrzański Park...

zobacz więcej

Prace konserwacyjne kolei i urządzeń w ośrodku turystycznym Grupy PKL na Kasprowym Wierchu potrwają od 18 października do 5 listopada.

Od 2 do 26 listopada ruszą przeglądy kolei w ośrodku PKL Mosorny Groń. Od 15 do 30 listopada wyłączone z ruchu pasażerskiego będą również koleje w ośrodku PKL Palenica oraz od 15 do 27 listopada w ośrodku PKL Góra Żar.

Prace serwisowe, przygotowujące koleje i urządzenia w ośrodku PKL Gubałówka na sezon zimowy, potrwają od 29 listopada i zakończą się 15 grudnia.Przestój ośrodków turystycznych PKL związany z przeglądami technicznymi zostanie także wykorzystany na przeprowadzenie ćwiczeń ratowniczych realizowanych przez PKL, TOPR, GOPR i Straż Pożarną, podczas których zostaną wykonane szkoleniowe próby ewakuacji pasażerów.

Tatrzańskie niedźwiedzie mają coraz większy apetyt na owce

Tatrzańskie niedźwiedzie coraz częściej atakują pasące się owce – wynika za statystyk Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Krakowie. W...

zobacz więcej

Przeglądy także w Beskidach


W poniedziałek rusza też sezon jesiennych przeglądów kolei linowych w Beskidach. W poniedziałek brygady remontowe rozpoczną konserwację napędów, lin i kanap wyciągów na Czantorię w Ustroniu, która potrwa do 19 listopada. Będzie można jednak z niej skorzystać w soboty i niedziele.

Polskie Koleje Linowe poinformowały, że z początkiem listopada brygady remontowe rozpoczną przegląd wyciągu kanapowego na Mosorny Groń w Zawoi. Przegląd potrwa do końca miesiąca. Z kolei konserwacja należącej do PKL kolei linowo-terenowej na Żar w Międzybrodziu Żywieckim rozpocznie się 15 listopada. Wagoniki wrócą na swój tor 27 listopada.


Gondolowa kolej linowa na Szyndzielnię w Bielsku-Białej podała, że przegląd ruszy 15 listopada i potrwa do końca miesiąca. Z kolei wyciąg na Dębowiec będzie konserwowany przez trzy tygodnie począwszy od 1 listopada.

Dokładniejszych terminów przeglądów nie podali jeszcze właściciele szczyrkowskich kolei na Skrzyczne oraz gondoli na Halę Skrzyczeńską. Odbędą się one w listopadzie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej