RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Żużel: Tytuł uciekł w finale. Srebrne medale dla Polaków

Speedway of Nations rozgrywane było w Manchesterze (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
Speedway of Nations rozgrywane było w Manchesterze (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Najnowsze

Popularne

Żużlowa reprezentacja Wielkiej Brytanii zdobyła tytuł najlepszej drużyny świata. Polacy wywalczyli srebrny medal, ulegając gospodarzom w decydującym biegu dwudniowego finału w Manchesterze. Trzecie miejsce zajęła Dania.

Bayern gromi, Lewandowski strzela

Robert Lewandowski zdobył dwa gole, a Bayern Monachium w meczu dwóch czołowych zespołów Bundesligi pokonał na wyjeździe Bayer Leverkusen 5:1 i...

zobacz więcej

Brytyjczycy po raz pierwszy w historii sięgnęli po zwycięstwo w Speedway of Nations, drużynowych mistrzostwach świata rozgrywanych w formule par. W finale pokonali Biało-Czerwonych, dla których był to jeden z najbardziej pechowych decydujących biegów.

Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego, świetnie rozpoczęli dwudniowy finał rozegrany w Brytyjskim Machesterze. Po pierwszym dniu Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i junior Jakub Miśkowiak zdecydowanie prowadzili. W sobotę zdobyli łącznie 40 pkt i o 10 wyprzedzali Brytyjczyków oraz o 11 Duńczyków. Tak samo było w niedzielę, gdzie Biało-Czerwoni dołożyli 34 punkty.

Tytuł uciekł im jednak w finale, po tym jak na tor upadł Janowski. Mimo że wygrał go Bartosz Zmarzlik, to mijający za jego plecami metę Daniel Bewley i Robert Lambert przypieczętowali wygraną.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej