RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

MON podjął decyzję ws. mobilnych ołtarzy

Zamiast mobilnych ołtarzy wojsko kupi kamery (fot. Maciej Moskwa/NurPhoto via Getty Images)
Zamiast mobilnych ołtarzy wojsko kupi kamery (fot. Maciej Moskwa/NurPhoto via Getty Images)

Decyzją ministra obrony Mariusza Błaszczaka postępowanie na zakup mobilnych ołtarzy polowych zostanie wstrzymane; pieniądze, które miały być przeznaczone na ten cel, zostaną wydane na kamery nasobne dla żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej – podało w niedzielę MON.

Sondaż. Jak zagłosowaliby Polacy w sprawie członkostwa w UE?

64,4 proc. respondentów opowiedziałoby się za członkostwem Polski w UE, gdyby rozpisano w tej sprawie ponowne referendum, a 14,8 proc....

zobacz więcej

MON poinformował o decyzji szefa resortu obrony na Twitterze.

Przetarg na zakup polowych ołtarzy ogłosiła 2. Regionalna Baza Logistyczna z Rembertowa, czyli jednostka podlegająca Szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Ołtarzy miało być 300, kupionych w latach 2021–2022 – 40 jeszcze w tym roku, 260 w kolejnym.

O sprawie pisał „Fakt”; wcześniej zdjęcie ogłoszenia dot. zamówienia opublikował na Twitterze Marek Świerczyński z Polityki Insight.

Jak podawał „Fakt”, głównym zadaniem zamawiającej jednostki jest dbanie, by oddziałom WP nie zabrakło jedzenia, sprzętu i materiałów eksploatacyjnych. Podkreślał, że w przetargu na ołtarze zastosowano procedurę przyspieszoną. Nie podano, jaki miał być koszt zamówienia.

W skład każdego polowego ołtarza miały wejść: kielich mszalny, patena na kielich, krzyż ołtarzowy, dwa świeczniki ołtarzowe, cztery świece parafinowe i dwa klosze szklane bezbarwne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej