RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„We Francji, nawet w mediach podobnych do TVN-u, bronią Polski” [WIDEO]

Charlotte d'Ornellas wskazuje, że Polska „nie chce zrezygnować z suwerenności” (fot. Shutterstock)
Charlotte d'Ornellas wskazuje, że Polska „nie chce zrezygnować z suwerenności” (fot. Shutterstock)

– Polacy są krytykowani za to, że w przeciwieństwie do nas odmawiają rezygnacji z suwerenności i tożsamości. Fascynuje mnie w Polsce podstawowe kłamstwo o tym, co się faktycznie dzieje w Polsce – mówi francuska dziennikarka i publicystka związaną z kanałem telewizyjnym CNews, oraz niezależnym portalem Valerus Actuelles, Charlotte d'Ornellas.

Według d'Ornellas, która na antenie francuskiej telewizji broniła stanowiska Polski w konflikcie z UE, właśnie te kłamstwa stanowią podstawę ataków przeciw Polsce.

Jak wskazuje dziennikarka, dziś Polska jest atakowana przez UE w sprawach, które nie leżą w kompetencjach Wspólnoty, np. dotyczących sędziów czy kwestie światopoglądowych (homozwiązków i innych środowisk LGBT czy aborcji). – Wspaniale! Trzeba to zobaczyć, aby w minutę zrozumieć wojnę informacyjną, która jest prowadzona za pomocą fake newsów nt. Polski przez francuckie media rządowe. Od 5 lat to piętnujemy, wreszcie czujemy się mniej osamotnieni. Dziękuję – skomentował tę wypowiedź redaktor portalu tysol.fr, Patrick Edery.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Przeczytaj także: Podważanie legalności orzeczeń TK to podważanie legalności państwa

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej