RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tarczyński: To PC Jarosława Kaczyńskiego pierwsza przyjęła uchwałę za wejściem do UE

Pierwszą partią w Polsce, która przyjęła uchwałę, za wejściem do Unii Europejskiej było Porozumienie Centrum Jarosława Kaczyńskiego. W tym samym okresie w polskiej polityce SdRP marzyło o tym, aby powstały rosyjskie spółki i zostały rosyjskie wojska na terenie Rzeczypospolitej, a więc pierwszą partią, która w Polsce przyjęła, taką uchwałę, było PC – mówił w studiu „Woronicza 17” europoseł Dominik Tarczyński.

Jak doprowadzić do Polexitu? Ustawę przygotowała w 2010 roku Platforma Obywatelska

Polexit przegłosowany w sejmie? To możliwy scenariusz. Do opuszczenia przez Polskę Unii Europejskiej wystarczy sejmowa uchwała przyjęta zwykłą...

zobacz więcej

– Nic się nie zmieniło, nikt nie występuje przeciwko UE, bo jest wartością, my nie zgadzamy się z terrorem lewactwa. Lewactwo przeminie, a UE jako wartość zostanie – zadeklarował polityk.

– My nie jesteśmy małym dzieckiem, które wyjdzie i trzaśnie drzwiami, to my bronimy Unii Europejskiej przed wartościami, na których została zbudowana, czyli między innymi na chrześcijaństwie, a to chrześcijaństwo jest elementem i fundamentem Europy jako kontynentu – stwierdził.

– Byliśmy, jesteśmy za UE, nie wyjdziemy z UE. Nikt nas nie wypcha. Obronimy przed szaleństwem lewactwa – powiedział Tarczyński.

Sondaż. Jak zagłosowaliby Polacy w sprawie członkostwa w UE?

64,4 proc. respondentów opowiedziałoby się za członkostwem Polski w UE, gdyby rozpisano w tej sprawie ponowne referendum, a 14,8 proc....

zobacz więcej

Piotr Naimski, działacz opozycyjny w PRL, w rządzie Jana Olszewskiego podsekretarz stanu w MSW i szef UOP przypomniał w 2017 roku w rozmowie z PAP ówczesną sytuację.

– Bardzo ważna była też kwestia pozbycia się fizycznej obecności wojsk rosyjskich z terytorium Polski. Armia Czerwona stała w Polsce przecież od 1945 roku. Miała bardzo rozbudowaną sieć baz wojskowych. Negocjacje w sprawie wyjścia wojsk rosyjskich z Polski – jak się okazało – były faktycznie zatrzymane przez rząd Mazowieckiego i rząd Bieleckiego. Negocjacje zostały wznowione przez rząd Olszewskiego i osiągnięto porozumienie. Tylko że w tym porozumieniu nagle okazało się, że jest zawarty punkt mówiący o tym, iż mienie po bazach sowieckich w Polsce będzie podstawą do utworzenia spółek „joint venture” pomiędzy Rosjanami a podmiotami w Polsce – mówił Naimski.

– To był słynny artykuł siódmy tego porozumienia. Powodował, że w Polsce powstałaby infrastruktura umożliwiająca działanie nie tylko gospodarcze, ale też wywiadowcze, wymierzone przeciwko bezpieczeństwu nowego polskiego państwa, a tak naprawdę utrzymujące je w podległości. Można sobie wyobrazić, że gdyby to się stało, to wtedy nasze członkostwo w NATO byłoby po prostu niemożliwe – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej