RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Sondaż. Jak zagłosowaliby Polacy w sprawie członkostwa w UE?

Za członkostwem w Unii głosowałoby 64,4 proc. ankietowanych (fot. Shutterstock)
Za członkostwem w Unii głosowałoby 64,4 proc. ankietowanych (fot. Shutterstock)

64,4 proc. respondentów opowiedziałoby się za członkostwem Polski w UE, gdyby rozpisano w tej sprawie ponowne referendum, a 14,8 proc. zagłosowałoby przeciwko – wynika z sondażu opublikowanego przez portal rp.pl. Za organizacją referendum było 42,6 proc. respondentów, przeciwko 36,9 proc. ankietowanych. 20,5 proc. badanych nie miało zdania w tej kwestii.

Protokół do traktatu lizbońskiego z 2007 r. to „wyjście Wlk. Brytanii z UE”? Potężna wpadka polityka SLD

Protokół nr 30 do traktatu lizbońskiego z 13 grudnia 2007 r., zwany powszechnie protokołem brytyjskim ograniczał zapisy Karty Praw Podstawowych UE...

zobacz więcej

Uczestników sondażu zapytano, czy ich zdaniem należałoby rozpisać kolejne referendum w sprawie przynależności Polski do UE oraz o to, jak zagłosowaliby w takim referendum.

Na pytanie, jak ankietowani zagłosowaliby w takim referendum, gdyby odbyło się ono w najbliższy weekend, 64,4 proc. respondentów stwierdziło, że opowiedziałoby się za członkostwem Polski w UE. 14,8 proc. zagłosowałoby przeciw członkostwu. 6,7 proc. nie wzięłoby udziału w takim referendum. 14,1 proc. uczestników badania nie wie, jak by zagłosowało.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 12-13.10.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy.

Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Przeczytaj także: Europejski podatnik sfinansuje walkę z niepokornymi państwami? „Sukces” PO w europarlamencie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej