RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Statek z turystami zaczął tonąć na Brdzie [WIDEO]

W trakcie sobotniego rejsu po rzece statek z turystami „Fantazja” zaczął nagle przechylać się na jedną ze stron. Dzięki temu, że kapitan szybko zareagował na zaistniałą sytuację, żadnemu z dwunastu wycieczkowiczów nic się nie stało – informuje TVP3 Bydgoszcz.

Tragedia na Mazowszu. W spalonym aucie znaleziono ciała czterech osób

Do tragicznego wypadku doszło w Romanowie na Mazowszu. W sobotę znaleziono tam samochód, w którym były zwęglone zwłoki czterech osób. To młodzi...

zobacz więcej

– O godz. 10.53 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na rzece Brdzie, w czasie odbywania rejsu, doszło do niebezpiecznego przechylenia statku wycieczkowego. Na miejsce skierowaliśmy w pierwszym rzucie zastęp z pobliskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz zastęp Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszystkie osoby bezpiecznie opuściły ten statek – relacjonuje st. kpt. Karol Smarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Służby wyciągnęły statek na ląd, na nabrzeże w sąsiedztwie mostu Bernardyńskiego. – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu konstrukcji tego statku, wypompowaniu wody, która wdarła się przez jeden z otworów do statku i następnie ustabilizowaniu i wyciągnięciu na brzeg przy pomocy specjalnego sprzętu ciężkiego, między innymi ramienia HDS. Na miejscu działania prowadziły cztery zastępy z jednostek w Bydgoszczy – dodaje st. kpt. Smarz.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej