RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Niedziela chłodna. Jakie temperatury? [WIDEO]

W niedzielę temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 8 stopni w terenach podgórskich do około 13 stopni na południowym zachodzie – przekazał Szymon Ogórek, synoptyk IMGW. W nocy z niedzieli na poniedziałek strefa opadów obejmie zachodnią połowę kraju.

Już weekend. Jaka pogoda na sobotę?

W sobotę do zachodu słońca temperatura na przeważającym obszarze Polski maksymalnie wyniesie od 10 do 12 stopni Celsjusza – zapowiada Małgorzata...

zobacz więcej

Według prognozy przygotowanej przez synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w niedzielę temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 8 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich do lokalnie 13 stopni na południowym zachodzie. Na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą od 10 do 12 stopni.

– W dzień spodziewamy się zachmurzenia dużego z przejaśnieniami. Najwięcej chmur będzie na północy kraju, gdzie wystąpią także przelotne opady deszczu. Nie będą to obfite opady. Lokalnie może spaść do 4-5 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie mniejsze i z przejaśnieniami, a na południu nawet z rozpogodzeniami. Na północy może wiać wiatr umiarkowany, a na południu Polski słaby, z kierunków zachodnich – powiedział Ogórek.

Strefa opadów


W nocy z niedzieli na poniedziałek strefa opadów przesunie się w głąb kraju i do rana obejmie województwa lubuskie, wielkopolskie, śląskie, dolnośląskie, opolskie i, być może, także łódzkie. Zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami w centrum, na wschodzie i południu kraju.

Temperatura powietrza spadnie do 3 stopni na południowym wschodzie, 6-7 stopni w centrum i około 9 stopni Celsjusza na północnym zachodzie kraju. Na południu Polski będzie wiał słaby wiatr. Na pozostałym obszarze umiarkowany, z kierunków zachodnich. W kotlinach Karpat możliwe będą mgły.
(graf. IMGW)
(graf. IMGW)

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej