RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Bill Clinton spędzi kolejną noc w szpitalu

Były prezydent USA Bill Clinton dochodzi do siebie po infekcji (fot. Bill Pugliano/Getty Images)
Były prezydent USA Bill Clinton dochodzi do siebie po infekcji (fot. Bill Pugliano/Getty Images)

Bill Clinton spędzi jeszcze jedną noc w szpitalu w południowej Kalifornii, gdzie dochodzi do siebie po infekcji, powiedział w sobotę rzecznik byłego prezydenta.

Bill Clinton na oddziale intensywnej terapii

Były prezydent USA Bill Clinton trafił na oddział intensywnej terapii szpitala w Kalifornii. Według jego rzecznika otrzymuje antybiotyki i jego...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

„Prezydent Clinton w ciągu ostatnich 24 godzin poczynił doskonałe postępy” – stwierdził w pisemnym oświadczeniu rzecznik byłego prezydenta Angel Urena. Clinton pozostanie na noc w Centrum Medycznym Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine, „aby otrzymać dożylnie antybiotyki przed oczekiwanym jutro wypisem” – dodał.

Bill Clinton został przyjęty do szpitala we wtorek z infekcją urologiczną, niezwiązaną z COVID-19. i obecnie. „Jest w świetnym humorze i spędza czas z rodziną, spotyka się z przyjaciółmi i ogląda futbol uniwersytecki” – czytamy w sobotnim oświadczeniu Ureny.

Clinton miał infekcję urologiczną, która rozprzestrzeniła się w jego krwiobiegu, ale jest w trakcie leczenia i nigdy nie doznał wstrząsu septycznego, co jest stanem potencjalnie zagrażającym życiu - stwierdził rzecznik Urena.

Odkąd Clinton opuścił Biały Dom w 2001 roku, borykał się z problemami zdrowotnymi – przypomina AP. W 2004 roku przeszedł czterokrotną operację wszczepienia bajpasów po długotrwałych bólach w klatce piersiowej i duszności. W 2005 r. wrócił do szpitala na operację częściowo zapadniętego płuca, w 2010 r. wszczepiono mu parę stentów w tętnicę wieńcową.

W odpowiedzi na pojawiające się zagrożenia były prezydent przyjął dietę w dużej mierze wegańską, która sprawiła, że stracił na wadze i poprawił stan zdrowia – twierdzi AP. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej