RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Skowroński ponownie prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Krzysztof Skowroński (fot. PAP/Andrzej Lange)
Krzysztof Skowroński (fot. PAP/Andrzej Lange)

Krzysztof Skowroński w sobotę został prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na kolejną, czwartą kadencję – poinformowało SDP w mediach społecznościowych.

Jacek Międlar dziennikarzem SDP. Oświadczenie Krzysztofa Skowrońskiego

Jacek Międlar został członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Były ksiądz, obecnie działacz związany ze środowiskiem narodowców,...

zobacz więcej

W Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym w sobotę odbył się Sprawozdawczo–Wyborczy Zjazd Delegatów SDP. Głównym punktem obrad były wybory władz stowarzyszenia. O wyborze Skowrońskiego SDP poinformowało na Twitterze.

Oprócz Skowrońskiego, jak podaje na Twitterze SDP, o stanowisko prezesa ubiegali się Aleksandra Rybińska–Wróbel i Zbigniew Rytel.

W ostatecznej turze wyborów Krzysztof Skowroński uzyskał 64 głosy, a rywalizująca z nim o fotel prezesa SDP Aleksandra Rybińska–Wróbel pisząca m.in dla Sieci zdobyła poparcie 50 delegatów.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich jest najstarszą organizacją dziennikarską w Polsce. Obecnie liczy ponad 2700 członków i ma 16 oddziałów terenowych w największych miastach Polski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej