RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Utalentowany polski tenisista podejrzany o doping

Tenisista został zawieszony za stosowanie niedozwolonych środków (fot. Shutterstock/Production4Ukraine)
Tenisista został zawieszony za stosowanie niedozwolonych środków (fot. Shutterstock/Production4Ukraine)

Polski Związek Tenisowy poinformował o zawieszeniu Filipa Pieczonki w prawach członka Kadry Narodowej Juniorów. Międzynarodowa federacja (ITF) przekazała wcześniej wiadomość o wykryciu w organizmie 17-letniego zawodnika zakazanej substancji.

Skandal w Albanii. Dziennikarz pokazał, czym rzucali w Polaków

Piłkarze reprezentacji Polski wygrali po burzliwym meczu w Tiranie z Albanią 1:0 w 8. kolejce eliminacji mistrzostw świata. Gdy zdobyliśmy gola, w...

zobacz więcej

„W związku z informacją o pozytywnym wyniku testu antydopingowego próbki A, przeprowadzonego u zawodnika Kadry Narodowej Juniorów Filipa Pieczonki, o którego wynikach ITF poinformował oficjalnie w dniu 15.10.2021, Polski Związek Tenisowy informujemy, że PZT z dniem 15.10.2021 zawiesza w prawach członka Kadry Narodowej zawodnika Filipa Pieczonkę i wstrzymuje wszelką pomoc finansową z programów PZT, do czasu ostatecznego zakończenia sprawy i finalnych decyzji odpowiednich organów, w tym organów międzynarodowych” – oświadczono w sobotę na stronie Polskiego Związku Tenisowego.

Jak dodano, polska federacja popiera wszystkie działania antydopingowe przeprowadzone przez WADA (Światową Agencję Antydopingową) i jej polską agendę „w całej rozciągłości i każdej możliwej formie”.

PZT popiera też, jak dodano, zwiększenie liczby kontroli antydopingowych na krajowych turniejach tenisowych.

„Absurdalne oskarżenia”. Jest decyzja FIFA ws. Kamila Glika po meczu z Anglią

Kamil Glik nie zostanie ukarany po meczu Polska-Anglia. FIFA nie znalazła podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego względem polskiego...

zobacz więcej

„Jednocześnie PZT bardzo ściśle współpracuje, w oparciu o obwiązującą Umowę z przedstawicielami POLADA oraz WADA, czego efektem są szkolenia dla zawodników i ich trenerów prowadzone przez ekspertów agencji. W związku z zaistniałą sytuacją, PZT zwróci się do POLADA o organizację kolejnych szkoleń dla zawodników i ich trenerów, które w przyszłości będą obowiązkowe dla zawodników zrzeszonych w ramach struktur PZT” – podkreślono.

„Polski Związek Tenisowy przywiązuje szczególną uwagę do procesu szkoleniowego zawodników, niemniej jednak PZT nie ma wpływu na poczynania zawodników i ich opiekunów, a co z tym związane, również formami wspomagania stosowanymi w codziennym procesie treningowym poszczególnych członków Kadr Narodowych (...)” – dodano.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej