RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ratusz płaci 20 tys. złotych influencerom za wpisy o komunikacji miejskiej. Wśród nich Grażyna Wolszczak

Grażyna Wolszczak wzięła udział w kampanii warszawskiego ratusza (fot. Forum/ Pawel Przybyszewski)
Grażyna Wolszczak wzięła udział w kampanii warszawskiego ratusza (fot. Forum/ Pawel Przybyszewski)

Ratusz wydał prawie 20 tys. zł na kampanię promującą komunikację publiczną z udziałem influencerów. Wśród nich była Grażyna Wolszczak - podaje wyborcza.pl.

Tusk „przeprosił” Kaczyńskiego. Bulwersujący wpis w mediach społecznościowych

„Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję” – napisał w mediach społecznościowych lider PO Donald Tusk. To cała...

zobacz więcej

„Dziś dzień bez samochodu. Zaprzyjaźniam się więc z komunikacją miejską. Okazuje się, że to nadspodziewanie łatwe! Wpisuję na stronie WTP Warszawa miejsce, do którego chcę dotrzeć i za chwilę wiem, skąd i o której odjeżdża mój autobus/tramwaj/metro oraz wiem, o której dotrę na miejsce. I to działa!!! Co do minuty!" – napisała 22 września na swoim profilu na Instagramie Grażyna Wolszczak.

W dalszej części wpisu aktorka… zachwala jazdę samochodem, dodając, że jej auto  „spełnia rygorystyczne normy ekologiczne", że bardzo trują „stare diesle, te sprowadzane masowo kiedyś trupy", „a jeszcze gorsze są kopciuchy”.

Okazało się, że aktorka wzięła udział w kampanii promocyjnej opłaconej przez ratusz. Poinformował o tym działacz Nowej Lewicy z Bielan, Krystian Głuch.

„Zastanawialiście się ile Grażyna Wolszczak zarobiła na poście gdzie więcej było o jeździe samochodem niż komunikacji publicznej? Warszawa wydała 20 tysięcy na 4 posty” – napisał na Twitterze, dołączając pismo, które otrzymał ze stołecznego ratusza.Zastępca dyrektora Biura Marketingu Miasta Kamil Dąbrowa poinformował, że „Biuro Marketingu Miasta zawarło umowę z podmiotem zewnętrznym. W ramach tej umowy wykonawca zobowiązał się do publikacji po jednym poście na profilach czterech influencerów, w tym na profilu pani Grażyny Wolszczak. Kwota umowy za w/w cztery publikacje to 19 680 zł brutto".Poza Grażyną Wolszczak udział w akcji wzięli również Grzegorz Hyży, Barbara Pasek i Jakub Kucner.

Gazeta twierdzi, że zaangażowanie Wolszczak nie było przypadkiem. W 2019 roku aktorka pozwała miasto za to, że niedostateczną walkę ze smogiem. Po spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim zdecydowała się wycofać pozew.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej