RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Powstaje gra na podstawie twórczości Stanisława Lema. Zobacz zwiastun

„Niezwyciężony” ma trafić na komputery i konsole w przyszłym roku (fot. YouTube/Starward Industries)
„Niezwyciężony” ma trafić na komputery i konsole w przyszłym roku (fot. YouTube/Starward Industries)

Doczekaliśmy się pierwszej oficjalnej zapowiedzi pierwszoosobowej gry stworzonej na podstawie prozy Lema. „Niezwyciężony” to retrofuturystyczny thriller opracowany przez krakowskie studio StarwardIndustries.

Nie żyje Ruthie Tompson. Twórczyni kultowych filmów Disneya miała 111 lat

W niedzielę 10 października odeszła Ruthie Tompson, animatorka, która w 2000 roku mianowana została Legendą Disneya. Wyróżnienie to przyznawane...

zobacz więcej

„Niezwyciężony” będzie debiutem rynkowym StarwardIndustries, którym kieruje Marek Markuszewski, niegdysiejszy starszy producent CD Projekt Red. Studio, w którym pracuje 28 osób, zamierza skupić się na sektorze gier premiumindie.

Projekt „Niezwyciężonego” rozwijają od 2018 roku, a teraz w końcu prezentują fragment rozgrywki.

Do tej pory o grze wiadomo było niewiele. Oficjalny opis fabularny przedstawiał klimat produkcji: mieszankę przygodówki i thrillera, utrzymanej w retro futurystycznej estetyce. Historia skupia się na postaci naukowca (lub badaczki), który na pustynnej planecie Regis III szuka załogi zagubionego statku. Całość rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie cyfrowa technologia nie została wynaleziona.

Premiera „Niezwyciężonego” została zaplanowana na 2022 rok. Gra trafi na PC, konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej