RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tusk „przeprosił” Kaczyńskiego. Bulwersujący wpis w mediach społecznościowych

Donald Tusk w Sejmie (fot. arch.PAP/Jacek Turczyk)
Donald Tusk w Sejmie (fot. arch.PAP/Jacek Turczyk)

„Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję” – napisał w mediach społecznościowych lider PO Donald Tusk. To cała odpowiedź na poważne zarzuty wyrażone w sobotę przez lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Kaczyński o Tusku: Ma za co przepraszać, mówi nieprawdę

Gdyby Donald Tusk powiedział „przepraszam”, bo ma za co przepraszać to oczywiście bym się zgodził na udział w debacie z nim – powiedział w sobotę...

zobacz więcej

Lider PiS Jarosław Kaczyński pytany w radiu RMF FM czy zgodziłby się na udział we wspólnej debacie z Donaldem Tuskiem odparł, że musiałby on najpierw przeprosić. – Gdyby powiedział przepraszam, bo ma za co przepraszać, to oczywiście bym się zgodził – powiedział prezes PiS.

Zapytany, za co ma przeprosić Donald Tusk, prezes PiS odpowiedział: „Przede wszystkim za to, że jest autorem wielkiej degradacji polskiego życia publicznego, degradacji języka. I tej straszliwej fali nienawiści, która została wywołana”. Na uwagę, że to samo mówi Donald Tusk o drugiej stronie, lider PiS podkreślił: „Tylko, że on mówi nieprawdę, a ja mówię prawdę”.

Na reakcję Donalda Tuska na słowa lidera PiS nie trzeba było długo czekać. Odpowiedział na Twitterze w tonie, którego ciągle używa: „Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję”. Portal wPolityce.p zwraca uwagę, że jednocześnie Donald Tusk w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” m.in. zachwalał Władysława Frasyniuka i ze zrozumieniem wypowiadał się o ludziach wulgarnie odnoszących się do rządzących.

„Co do istoty sprawy, czyli jaka ma być Polska i co robi z nią obecna władza, moje poglądy są zbieżne z tym, co mówi Władysław Frasyniuk” — wyznał Tusk.

„Choć sam nie jestem zwolennikiem wulgaryzmów, to uważam, że nikt nie ma prawda pouczać go, jakiej ekspresji ma używać” – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej