RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Premier: Ważne jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

W centrum naszych działań jest człowiek, a jeśli mówimy o człowieku, to ważne jest bezpieczeństwo. Ważne jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas 1. urodzin Polskiego Radia Kierowców.

Premier do internautów: To, co słyszycie z ust naszych drogich posłów z PO...

Nasze miejsce jest w sercu Europy, nasze miejsce jest w sercu Unii Europejskiej. – To, co państwo od czasu do czasu słyszycie z ust naszych drogich...

zobacz więcej

– Wiele z naszych działań hamuje piratów drogowych, pijanych kierowców. Wiele z regulacji, które wprowadzamy sprawdza się w praktyce. Przejścia dla pieszych są dla nich i to piesi od 1 lipca mają pełne pierwszeństwo – podkreślił premier.

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na znaczenie zmian w prawie. – Cieszę się, że ostatnie dane pokazują, że nasze regulacje sprawdzają się w praktyce. Przejście dla pieszych nie jest tylko wirtualne, ale praktyczne. Teraz człowiek ma pierwszeństwo przed pojazdem, a każde ocalone życie to wielka wartość – dodał szef rządu.

– Pomyślmy, że wypadki mogą dotyczyć naszych dzieci. Kilkaset osób zostało ocalonych dzięki poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tych wypadków jest mniej. Inwestycje w infrastrukturę umożliwiają nam skuteczne działania – wskazał premier.

– Bardzo dziękuję Polskiemu Radiu Kierowców za wspaniałe działania edukacyjne, uświadamiające – bo to też jest ważne. Polscy kierowcy jeżdżą coraz bardziej kulturalnie i coraz bardziej bezpiecznie – ocenił ocenił.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda obiecał przekazanie dodatkowe środki na podniesienie bezpieczeństwa na drogach. – Dzisiaj, przy okazji pierwszych urodzin Polskiego Radia Kierowców, chciałem zakomunikować, że przygotowaliśmy program na łączną sumę 100 mln zł, który będzie dedykowany dla samorządów na podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego – powiedział Buda.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej