RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Uczniowie sprzątali rzekę, jedenaścioro utonęło

Uczniowie nie mieli na sobie żadnym kamizelek ratunkowych (fot. PAP/EPA/BASARNAS/HO HANDOUT)
Uczniowie nie mieli na sobie żadnym kamizelek ratunkowych (fot. PAP/EPA/BASARNAS/HO HANDOUT)

Na indonezyjskiej wyspie Jawa jedenaścioro dzieci zginęło w wypadku nad rzeką. 150 uczniów w wieku od 12 do 15 lat otrzymało zadanie zebrania śmieci z brzegów i ponad dwadzieścioro wpadło do wody.

Zapalił się 13-piętrowy budynek. Liczba ofiar rośnie [WIDEO]

Nocny pożar w 13-piętrowym budynku w mieście Kaohsiung na południu Tajwanu pochłonął 25 ofiar śmiertelnych – poinformowała agencja Associated...

zobacz więcej

Jak relacjonują media, uczniowie islamskiego liceum otrzymali zadanie oczyszczenia brzegów rzeki Cileueur. Ponad dwadzieścioro z nich wpadło do wody. Dziesięcioro udało się uratować, jedenaścioro utonęło. Dwoje z uratowanych jest w ciężkim stanie.

Według wstępnych ustaleń, dzieci trzymały się za ręce i gdy jedno z nich poślizgnęło się i wpadło do rzeki, pociągnęło za sobą pozostałe.

– Pogoda była dobra i nie było gwałtownej powodzi – powiedział Deden Ridwansyah, szef Biura Poszukiwań i Ratownictwa w Bandung. – Dzieci, które utonęły, trzymały się za ręce i jedno pociągnęło w toń pozostałe – wskazał.

Wskazano, że uczniowie nie mieli na sobie kamizelek ratunkowych.

Deszcze powodują częste osuwiska i gwałtowne powodzie w Indonezji, gdzie miliony ludzi żyją na obszarach górskich lub w pobliżu równin zalewowych.

W lutym 2020 roku gwałtowna powódź zabiła co najmniej sześcioro uczniów, którzy utonęli w rzece w dystrykcie Sleman w prowincji Yogyakarta.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej