RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Przemycał papierosy do Niemiec. Wpadł ponownie

Przemytnicy z Polski są w ścisłej czołówce przemytników papierosów do Niemiec (fot. zoll.de)
Przemytnicy z Polski są w ścisłej czołówce przemytników papierosów do Niemiec (fot. zoll.de)

38-letni Niemiec i 46-letni Polak zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji Kryminalnej Saksonii-Anhalt, niedługo po tym jak sfinalizowali transakcję zakupu ok. 900 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Niemieckie służby zarekwirowały zarówno całą kontrabandę, jak i 33 tys. euro, będące zapłatą za przemycone wyroby tytoniowe.

Niemieccy celnicy polują na papierosy przemycane z Polski, także pocztą

Blisko 800 tys. papierosów przemyconych z Polski przejęli w ostatnich dniach niemieccy celnicy. Większość znajdowała się w furgonetce zatrzymanej w...

zobacz więcej

Według oficjalnej wersji policji z Saksonii-Anhalt oraz celników z Brandenburgii, służby wpadły na trop nielegalnej operacji, obserwując Polaka, który przyjechał furgonetką do Magdeburga. Tam, na jednym z kompleksów garażowych spotkał się z miejscowym Niemcem.

Funkcjonariusze widzieli jak obaj mężczyźni rozładowywali wielkie pudła zawierające kartony z nielegalnymi papierosami. Przemytnik z Polski dostarczył 66 takich pudeł. W garażu znajdowało się już 26 kolejnych pakunków z ponad 1000 kartonów papierosów. Nie wiadomo czy były to przemycane papierosy z Białorusi, czy podróbki produkowane w polskich nielegalnych fabrykach. W sumie funkcjonariusze doliczyli się 900 tys. papierosów bez akcyzy, a na czym Niemcy straciliby co najmniej 144 tys. euro tytułem nieuiszczonej daniny państwowej.

Niemieccy celnicy nakryli polskich przemytników. Skonfiskowali 20 ton tytoniu

Ponad 20 ton tytoniu przejęli celnicy w Görlitz, którzy nakryli polskich przemytników w czasie przeładowywania towaru. Ładunek wyruszył z Włoch i...

zobacz więcej

W czasie, gdy śledczy przeszukiwali dom 38-letniego Niemca w Magdeburgu (znaleziono tam pistolet i amunicję), przemytnik z Polski został zatrzymany przez celników z Brandenburgii. Jechał oddzielnie jako tzw. eskorta. Miał przy sobie 33 tys. euro, zapłatę za dostawę. Pieniądze zostały skonfiskowane.

Z kolei jego 31-letni rodak kierował furgonetką. Okazało się, że trzy lata temu został skazany na wyrok w zawieszeniu za przemyt papierosów do Niemiec. Sąd Rejonowy w Magdeburgu uznał teraz, że nie ma potrzeby aresztować żadnego z uczestników nieudanej transakcji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej