RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rosja: Bunt więźniów w rosyjskiej kolonii karnej

W zamieszkach może brać udział nawet 600 osadzonych (fot. Shutterstock)
W zamieszkach może brać udział nawet 600 osadzonych (fot. Shutterstock)

Kilkuset więźniów wszczęło bunt w kolonii karnej na południu Rosji - poinformowały w piątek wieczorem rosyjskie media. Według agencji TASS w zamieszkach bierze udział około 200 osadzonych, natomiast kanał Baza na komunikatorze Telegram podał, że około 600.

„Około 200 osób podcięło sobie żyły”. Bunt i pożar w kolonii karnej w Rosji

W kolonii karnej w Angarsku w obwodzie irkuckim w Rosji więźniowie wzniecili bunt; funkcjonariusze oddziałów specjalnych policji otworzyli ogień –...

zobacz więcej

Agencja Interfax poinformowała, że bunt w kolonii karnej we Władykaukazie rozpoczął się od przeszukania celi podczas którego dwóch więźniów odmówiło wykonania poleceń strażników. Osadzeni m.in. demolowali pomieszczenia i niszczyli kamery monitoringu.

Na razie nie wiadomo, czy ktoś ucierpiał podczas tych zajść. Więzienie otoczyły specjalne jednostki policji, które według kanału Baza przygotowują się do szturmu na budynek. Władze zapewniają, że „sytuacja jest stabilna” i „pod kontrolą”.

Lokalne media informują, że w ostatnim czasie znacznie pogorszyły się warunki w kolonii karnej we Władykaukazie. Miało dochodzić tam mi.in. do przypadków bicia więźniów przez strażników.

Przeczytaj także: „Incydent” w więzieniu. Nie żyje 47 osób

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej