RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Premier do internautów: To, co słyszycie z ust naszych drogich posłów z PO...

Premier odpowiada na pytania internautów w formule Q&A (fot. PAP/Rafał Guz)
Premier odpowiada na pytania internautów w formule Q&A (fot. PAP/Rafał Guz)

Nasze miejsce jest w sercu Europy, nasze miejsce jest w sercu Unii Europejskiej. – To, co państwo od czasu do czasu słyszycie z ust naszych drogich posłów z Platformy Obywatelskiej o polexicie, to jest absolutny fake news, zupełne i całkowite kłamstwo – odpowiedział – mówił w piątek podczas sesji Q&A premier Mateusz Morawiecki.

Premier: PO umyśliła sobie, że opowieść o polexicie to dobry sposób na odbicie w sondażach

Polska nigdzie się nie wybiera, jest integralnym elementem UE, a hasło polexitu było tylko kolejną bronią Donalda Tuska; Platforma Obywatelska...

zobacz więcej

W piątek na swoich mediach społecznościowych premier odpowiada na pytania internautów w formule Q&A.

Pierwszy z widzów zapytał szefa rządu o obecność Polski w Unii Europejskiej, a także o możliwość referendum w tej sprawie. – To, co państwo od czasu do czasu słyszycie z ust naszych drogich posłów z Platformy Obywatelskiej o polexicie, to jest absolutny fake news, zupełne i całkowite kłamstwo – odpowiedział.

– Ogromna większość Polaków chce być w Unii Europejskiej. Nie ma żadnej, poważnej siły politycznej w Polsce, która by dzisiaj stawiała na jakikolwiek inny scenariusz – podkreślał.

– Chcę, żeby Polska była w Unii Europejskiej, ale żeby ona się liczyła, żeby nasz kraj, nasze państwo liczyło się jak najwięcej w Unii Europejskiej i dlatego myślę, że tak powinniśmy na to patrzeć. Rola Polski w UE, jak największe znaczenie Polski w UE, a nie jakieś fikcyjne dywagacje dotyczące tego, czy Polska być w UE, czy nie – dodał Morawiecki.

Jak podkreślał premier, „nasze miejsce jest w sercu Europy, nasze miejsce jest w sercu Unii Europejskiej”. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej