RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Młodzi Białorusini w spocie: Przestańcie powielać propagandę Łukaszenki [WIDEO]

Spot fundacji Młode Kresy (fot. TT/Straż Graniczna)
Spot fundacji Młode Kresy (fot. TT/Straż Graniczna)

Grupa młodych Białorusinów dziękuje Straży Granicznej za ochronę granicy i apeluje do niektórych polskich mediów i polityków. „Prosimy o zaprzestanie powielania propagandy Łukaszenki. Przestańcie powtarzać niemal słowo w słowo to, co mówi białoruska propaganda” – mówi jeden z młodych ludzi, który wystąpił w spocie przygotowanym przez fundację Młode Kresy.

Żaryn: Szlak migracyjny zapewnił dziesiątki milionów dolarów wpływów

Cały szlak migracyjny zapewnił do tej pory wpływy, które należy szacować na dziesiątki milionów dolarów; przeważająca cześć tych pieniędzy trafiła...

zobacz więcej

Młodzi Białorusini z fundacji Młode Kresy ryzykując, jak podkreślają, brak możliwości powrotu na Białoruś do swoich rodzin, przygotowali spot w którym dziękują polskiej SG za ochronę granicy „przed prowokacjami ze strony reżimu Łukaszenki” i apelują do niektórych polskich mediów i polityków: „prosimy o zaprzestanie powielania propagandy Łukaszenki”.

– Przestańcie powtarzać niemal słowo w słowo to, co mówi białoruska propaganda. Proszę wierzyć – białoruski reżim ma tylko jeden cel – destabilizować sytuację w waszym państwie – mówi Mirosław, jeden z bohaterów spotu.

Władysław zwrócił się Polaków. – Drodzy obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, pamiętajcie, że dla was na pierwszym miejscu powinna być ojczyzna i jej bezpieczeństwo. A dopiero później możecie sprzeczać się politycznie. Trzeba doceniać to, co mamy teraz, i nie powtarzać błędów z przeszłości, które doprowadziły do upadku naszego wspólnego państwa – I Rzeczypospolitej – powiedział.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej