RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

COVID-19. Resort zdrowia ujawnia, ilu w pełni zaszczepionych się zakaziło

Zaledwie 0,12 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych (fot. Shutterstock)
Zaledwie 0,12 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych (fot. Shutterstock)

Zaledwie 0,12 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 2,03 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Niezaszczepieni studenci mają problem z praktykami. Min. Czarnek zbada sprawę

Szczepienie przeciwko COVID-19 powinno być dobrowolne. Nie sądzę, żeby były podstawy prawne do tego, by nie dopuszczać studentów do praktyk w...

zobacz więcej

Resort zdrowia podał, że od początku rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce zmarło 40 015 osób. Liczba zgonów wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki wynosi 816.

– Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 2,03 proc. stanowiły osoby zaszczepione. Zgony nie są związane ze szczepieniem – zaznaczył resort.

Od rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się 1 444 478 osób. Wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki zanotowano 24 705 przypadki zakażeń.

Zaledwie 0,12 proc. w pełni zaszczepionych zostało zakażonych. Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 1,71 proc. zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni – zwraca uwagę Ministerstwo Zdrowia.

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce 19 648 767 osób. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej