RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dewastacja budynku w Lublinie. Mieści się tam biuro poselskie Przemysława Czarnka

Zaatakowano biuro poselskie ministra Czarnka (fot. PAP/Albert Zawada)
Zaatakowano biuro poselskie ministra Czarnka (fot. PAP/Albert Zawada)

Policja ustala okoliczności powstania zniszczeń na elewacji budynku przy ul. Rayskiego w Lublinie, w którym mieści się m.in. biuro poselskie Przemysława Czarnka (PiS).

Atak na biuro posłów PiS. Ktoś zniszczył tablicę i zostawił zapalony znicz

Policja szuka sprawcy, który dopuścił się zniszczenia tablicy przy biurze poselskim Beaty Szydło i Filipa Kaczyńskiego w Wadowicach. Na miejscu...

zobacz więcej

– Chamstwo i wandalizm świadczący o tym, że jak się nie ma argumentów merytorycznych, to się ucieka do przemocy i tego rodzaju przestępczych działań. To coś charakterystycznego dla atmosfery, którą tworzy dziś opozycja w Polsce – tak atak skomentował PAP szef MEiN Przemysław Czarnek.

Niedawno odnowiona elewacja budynku przy ul. Rayskiego 3 została prawdopodobnie obrzucona kolorowymi farbami. Na ścianach i oknach można też dostrzec ślady przypominające jajka i pomidory. W budynku, oprócz biura poselskiego Przemysława Czarnka, mieści się także siedziba Klubu Inteligencji Katolickiej w Lublinie.

Jak poinformował oficer prasowy KMP w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski, zgłoszenie o zniszczeniu elewacji policjanci otrzymali w piątek ok. godz. 8.40. – Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy przeprowadzili oględziny. Zabezpieczamy ślady i nagrania monitoringu. Ustalamy, w jakich okolicznościach i kiedy doszło do tego zniszczenia – powiedział Gołębiowski.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej