RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Lewica ma niezbity dowód, że PiS chce polexitu. Internauci mają ubaw

Włodzimierz Czarzasty i Tomasz Trela (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Włodzimierz Czarzasty i Tomasz Trela (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

„PiS nie chce w Sejmie odśpiewać hymnu Unii Europejskiej, bo chcą wyprowadzić Polskę z UE” – ocenił w sieci poseł Lewicy Tomasz Trela. Wpis polityka wywołał lawinę komentarzy. „Abstrahując już od pomysłu śpiewów i dość oryginalnej logiki pana posła, warto, by parlamentarzyści Lewicy wiedzieli, że hymn Unii Europejskiej nie istnieje” – odpowiedział przedstawiciel PiS Radosław Fogiel.

Rewolucyjna ustawa przeszła. Kukiz: Tusk obiecywał to Polakom latami!

Sejm uchwalił ustawę antykorupcyjną po poprawkach Senatu. By ważny projekt wszedł w życie brakuje już tylko podpisu prezydenta. W rozmowie z...

zobacz więcej

W czwartek po przemówieniu premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącym rzekomego polexitu na mównicę sejmową wszedł Krzysztof Gawkowski z Lewicy. Polityk próbował odtworzyć z telefonu „Odę do radości”. Zachęcał posłów do śpiewania i upierał się, że nie zejdzie z mównicy.

Emocje w Sejmie sięgnęły zenitu, a na Twitterze skomentował to Tomasz Trela, poseł Lewicy z Łodzi.

Zobacz także:   Morawiecki do opozycji: Chcecie UE, w której Polska stoi w kącie

„Prawo i Sprawiedliwość nie chce w Sejmie odśpiewać hymnu Unii Europejskiej, bo chcą wyprowadzić Polskę z UE. Proste i czytelne” – stwierdził.

Przypomnijmy, że oficjalnie Unia Europejska nie ma flagi ani hymnu, a jedynie symbole, gdyż jako organizacja nie ma statusu państwa.

Czołowi politycy Francji bronią Polski. Są „zszokowani” postawą TSUE

W 2022 roku we Francji odbędą się wybory prezydenckie, a polityczne emocje już sięgają zenitu. Okazuje się, że jednym z ważnych tematów kampanijnej...

zobacz więcej

– Jeśli chce pan śpiewać, to na sali koncertowej, a nie na sali plenarnej – upominała Trelę prowadząca obrady marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Z kolei nagrania udostępnione w sieci pokazują, że na apel polityka Lewicy odpowiedzieli jedynie jego klubowi koledzy. Ze swoich miejsc nie wstali bowiem politycy PiS, ale także m.in. Kukiz’15, PO czy PSL.

„Ale jak śpiewać hymn, którego nikt nie zna? Byłem ostatnio na pięknej uroczystości polsko-niemieckiej z władzami Gdańska i Bremy na czele i zaręczam - tekstu nie znali, zatem nie śpiewali” – skomentował w sieci historyk Sławomir Cenckiewicz.

Zobacz także:   Propozycja Sterczewskiego: Przy granicy zbudujmy stół, a nie mur

„Lewica mogła odśpiewać »Odę do radości«, ale... jej posłowie zapomnieli tekstu. To czytelny znak” – stwierdził poseł PiS Paweł Lisiecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej