RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Oświęcim: Niemka zostawiła w aucie szczeniaki na wiele godzin

Kobieta zostawiła szczeniaki, aby pójść do sama do restauracji (fot. Orhan Cicek/Anadolu/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Kobieta zostawiła szczeniaki, aby pójść do sama do restauracji (fot. Orhan Cicek/Anadolu/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Niemka zostawiła na wiele godzin w zamkniętym samochodzie dwa szczeniaki. Sama poszła do restauracji. Losem zwierząt zainteresowała się oświęcimianka, która zaalarmowała policję.

Szczeniaki owinięte folią w kontenerze. Policjanci zrobili im masaż serca

Policjanci ze Szprotawy (Lubuskie) uratowali życie trzem szczeniakom, które ktoś zawinął w foliowy worek i wyrzucił do kontenera na śmieci. Za...

zobacz więcej

– Jak wynikało z relacji zgłaszającej, kiedy dwie godziny wcześniej kobieta przechodziła obok jeepa, widziała, że w aucie są psy. Wówczas były jeszcze spokojne. Później idąc tą samą trasą już z daleka usłyszała, że psy głośno szczekają i próbują wydostać się z samochodu – zrelacjonowała rzeczniczka policji w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Pouczenie


Na miejsce pojechał patrol policji. – Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania właściciela pojazdu. Kilkanaście minut później, w jednej z pobliskich restauracji odnaleźli właścicielkę jeepa. Okazała się nią obywatelka Niemiec. Została pouczona, aby dla dobra psów nie zostawiać ich zbyt długo samych w pojeździe – podała Jurecka.

Zobacz także: Ciężarówka wymusiła pierwszeństwo, kierowca dostawczaka zginął na miejscu

Policjantka podziękowała za prawidłową reakcję oraz wrażliwość na los zwierząt kobiecie, która wezwała pomoc. – Obawiając się, że ktoś mógł zapomnieć o psach zostawionych w samochodzie, nie pozostawiła ich bez pomocy – powiedziała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej