RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Policja wykorzystała popularny serial, by nauczyć ruchu drogowego [WIDEO]

„Squid Game” przyciągnął przed ekrany 111 milionów odbiorców (fot. Materiały prasowe)
„Squid Game” przyciągnął przed ekrany 111 milionów odbiorców (fot. Materiały prasowe)

Policja w indyjskim Mumbaju opublikowała w mediach społecznościowych film o bezpieczeństwie ruchu drogowego, czerpiąc inspirację z popularnego serialu Netflixa „Squid Game”. Funkcjonariusze postanowili wykorzystać jedną z najbardziej popularnych scen produkcji, grę w „czerwone–zielone”, aby mówić o zasadach ruchu drogowego.

Protestujący zablokowali drogę. Polka wysiadła z auta i nie przebierała w słowach

W Anglii aktywiści domagają się dogrzewania mieszkań, by obniżyć opłaty. W tym celu blokują skrzyżowania w newralgicznych punktach komunikacyjnych....

zobacz więcej

„Jesteś głównym graczem swojej »gry« na drodze. Możesz uchronić się przed wyeliminowaniem. Zatrzymuj się na czerwonych światłach” – napisali funkcjonariusze pod nagraniem.

Gra w „czerwone–zielone” to koreańska wersja znanej polskim dzieciom zabawy „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy”. Funkcjonariusze na nagraniu pokazali przykre konsekwencje, które spotkały tych, którzy nie zatrzymali się w odpowiednim momencie.

Serial „Squid Game” odniósł sukces, którego nie spodziewali się nawet sami włodarze Netflixa. Mimo braku promocji w mediach, południowokoreańska seria skradła serca widzów z całego świata i pobiła rekord oglądalności.

Jak poinformowali niedawno przedstawiciele streamingowego giganta, „Squid Game” przyciągnął przed ekrany 111 milionów odbiorców, stając się najchętniej oglądanym tytułem w historii serwisu. Opowieść o grupie stojących na skraju bankructwa desperatów, którzy decydują się wziąć udział w brutalnej grze o wszystko, zbiera też pozytywne recenzje krytyków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej