RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

25-latek podejrzany o zabicie ojczyma. Zadał mu kilka ciosów nożem

Policjanci z warszawskiego Targówka zatrzymali 25-letniego obywatela Rosji (fot. KRP Warszawa VI)
Policjanci z warszawskiego Targówka zatrzymali 25-letniego obywatela Rosji (fot. KRP Warszawa VI)

Policjanci z warszawskiego Targówka zatrzymali 25-letniego obywatela Rosji podejrzanego o zabójstwo swojego ojczyma – powiedziała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko.

Ojczym wielokrotnie gwałcił małoletnią pasierbicę. Jest akt oskarżenia

Akt oskarżenia w sprawie wieloletniego doprowadzania małoletniej do obcowania płciowego przez jej ojczyma trafił do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu....

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na Targówku.

– Z ustaleń policjantów wynika, że 25-latek podszedł do siedzącego w samochodzie ojczyma, zaczął okładać go pięściami i kopać. Gdy pokrzywdzony próbował uciekać, 25-latek powalił go na ziemię i zadał mu kilka ciosów nożem – tłumaczyła kom. Paulina Onyszko.

Wskazała, że policjanci otrzymali informację o tym zdarzeniu od jednego ze świadków, wskazał on też kierunek ucieczki sprawcy.

– Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wykonano czynności z udziałem psa tropiącego – podała policjantka.

Podkreśliła, że 52-letni pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Znalazł 100 tys. złotych przy drodze. Nie zatrzymał ich dla siebie

Niezwykłą postawą wykazał się 35-letni mieszkaniec gminy Puchaczów (woj. lubelskie). Przy krajowej dziewiętnasce znalazł saszetkę, w której...

zobacz więcej

– Działania poszukiwawcze koordynowali kryminalni z komisariatu na Targówku. To oni bardzo szybko ustalili wszystkie niezbędne informacje dotyczące napastnika. Zdjęcia z jego aktualnym wizerunkiem przekazali podległym policjantom. Informacja o zdarzeniu trafiła również do innych jednostek policji w garnizonie stołecznym – wyjawiła.

Zaznaczyła, że po kilkunastu godzinach poszukiwań 25-letni mężczyzna został zatrzymany na Dworcu Centralnym przez funkcjonariuszy z komisariatu kolejowego policji.

Po zatrzymaniu 25-letni obywatel Rosji usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za zarzucany czyn grozi mu nawet dożywocie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej