RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

10 ton odpadów z Litwy. KAS skontrolowała polską ciężarówkę

Ciężarówka wraz z towarem została zabezpieczona (fot. Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku)
Ciężarówka wraz z towarem została zabezpieczona (fot. Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku)

Transport 10 ton odpadów przewożonych z Litwy bez stosownego zezwolenia zabezpieczyła podlaska KAS. W ciężarówce skontrolowanej w Ogrodnikach transportowano uszkodzone drewniane palety i pozostałości po obróbce płyt wiórowych.

Agencja pośrednictwa pracy dla obcokrajowców zamieszana w pranie pieniędzy

Z ustaleń mazowieckiej KAS wynika, że osoby związane z dużą agencją pośrednictwa pracy dla Ukraińców oraz Białorusinów dokonywały przestępstw...

zobacz więcej

Ciężarówka wraz z towarem została zabezpieczona. O sprawie powiadomiony został Główny Inspektor Ochrony Środowiska oraz prokuratura.

Za nielegalne międzynarodowe przemieszczanie odpadów grozi kara pieniężna do 500 tys. zł oraz nawet do pięciu lat więzienia
– poinformował st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Polską ciężarówkę na drodze przy granicy z Litwą skontrolowali funkcjonariusze KAS z Suwałk. Ładunkiem było blisko 10 ton uszkodzonych palet i płyty wiórowej w kawałkach. Wstępne oględziny ładunku wskazywały, że są to odpady, na przewóz których wymagane jest stosowne zezwolenie.

Zobacz także: Rekordowy przemyt papierosów z Białorusi. Kontrabanda wjechała w kontenerach [WIDEO]

Kierowca ciężarówki – Polak, który jechał do odbiorcy w województwie podlaskim – takiego dokumentu nie miał. Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku potwierdzili, że zatrzymany ładunek trzeba kwalifikować jako odpady.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej