RAPORT

Pogarda

Gigantyczna kwota. Tyle Warszawa wyda na kładkę

Kładka pieszo–rowerowa powstanie w Warszawie (fot Attila Husejnow/ /LightRocket via Getty Images, ragapn.um.warszawa.pl)
Kładka pieszo–rowerowa powstanie w Warszawie (fot Attila Husejnow/ /LightRocket via Getty Images, ragapn.um.warszawa.pl)

Najnowsze

Popularne

Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na budowę kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę za 120 mln zł. Nietypowy most nad rzeką ma mieć 452 metry długości. Największe kontrowersje budzi cena. Władze miasta podkreślają, że mają potężne problemy finansowe, a zdecydowały się właśnie wydać duże pieniądze.

Polacy atakowani za rzekomy „faszyzm”. Puknijcie się w głowę

Na Strajku Kobiet łamano prawo, na manifestacji Donalda Tuska łamano prawo, na Paradach Równości łamano prawo i na Marszach Niepodległości też...

zobacz więcej

Kładka pieszo-rowerowa łącząca bulwary wiślane z prawobrzeżną Warszawą jest coraz bliżej realizacji. 14 października wybrano wykonawcę pierwszego w Warszawie mostu przez Wisłę tylko dla pieszych i rowerzystów.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił wybór firmy po 2,5 miesiąca od otwarcia ofert i pół roku po ogłoszeniu przetargu. Za nową przeprawę ratusz gotów jest zapłacić 120 mln zł.

Zobacz także:   Jak doszło do śmierci studentki w akademiku AWF? Wiadomo, kim była

– Warszawa stara się łączyć rzeczy pozornie sprzeczne. Warszawa rozwija się w sposób nieprawdopodobny, jest dużo miejsc aktywności społecznych. Przychodzi moment, kiedy trzeba je zszyć. Zbudujemy jeden z najdłuższych mostów pieszo-rowerowych świata. Będzie liczył ok. 500 metrów – zapowiadał niedawno Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Na realizację kładki przeznaczono ponad dwa lata.

Po ogłoszeniu decyzji miasta w sprawie pojawiło się wiele komentarzy. Część mieszkańców, urzędników i radnych jest zadowolona. Inni stawiają pytania o cenę. Stołeczny ratusz regularnie podkreśla bowiem, że ma potężne problemy finansowe. Czy była to więc inwestycja pierwszej potrzeby?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej