RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Pracował dla Holendrów. Afgański tłumacz nie żyje, według rodziny zabili go talibowie

W Kabulu zabito tłumacza, który pracował dla Holandii (fot. Getty Images/MARCUS YAM / LOS ANGELES TIMES)
W Kabulu zabito tłumacza, który pracował dla Holandii (fot. Getty Images/MARCUS YAM / LOS ANGELES TIMES)

Afgański tłumacz, który pracował dla holenderskiej misji policyjnej, został w środę zamordowany w Kabulu – poinformował w czwartek portal NOS. Zdaniem rodziny zabili go talibowie.

Delegacja Holandii rozmawiała z talibami. Poruszono dwa tematy

Minister spraw zagranicznych Holandii Sigrid Kaag potwierdziła w środę, że holenderska delegacja spotkała się z przedstawicielami afgańskich...

zobacz więcej

Mężczyzna znajdował się na liście ewakuacyjnej przygotowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Holandii. Kilka dni temu szef resortu Ben Knapen zapowiedział ściągnięcie do kraju 2,1 tys. Afgańczyków.

Rodzina tłumacza poinformowała portal NOS, że zabójstwa dokonali talibowie. Źródła w rządzie holenderskim potwierdzają na razie jedynie, że mężczyzna został zabity. Według brata zamordowanego talibowie przyszli w miejsce, w którym ukrywał się tłumacz, ok. godz. 20:00 w środę. „Zapytali o nazwisko i następnie go zastrzelili z AK-47” – relacjonuje mężczyzna.

Jak informuje dziennik „Algemeen Dagblad”, parlamentarzyści kilku ugrupowań wystąpili do rządu o oficjalne potwierdzenie śmierci afgańskiego tłumacza. – Na razie nie wiemy zbyt wiele, ale jeżeli to prawda, to jest to dramat – powiedział Knapen.

Zobacz także: Holendrzy przeciw osiedlaniu uchodźców z Afganistanu


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej