RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Prezydent Łotwy zakażony koronawirusem. Był zaszczepiony

Prezydent Łotwy Egils Levits (fot. Spencer Platt/Getty Images)
Prezydent Łotwy Egils Levits (fot. Spencer Platt/Getty Images)

Prezydent Łotwy Egils Levits ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa – poinformowało w czwartek biuro głowy państwa łotewskiego. Zasugerowano, aby na kwarantannę udał się też prezydent Finlandii Sauli Niinisto, z którym Levits jadł w środę śniadanie.

Władimir Putin trafił na kwarantannę

Prezydent Rosji Władimir Putin trafił na izolację z powodu zakażenia koronawirusem osoby z jego otoczenia – poinformował Kreml.

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Infekcję u prezydenta Łotwy wykryto w czasie rutynowego testu po jego wizycie w Szwecji w środę oraz udziale w Międzynarodowym Forum Pamięci o Holokauście i Zwalczania Antysemityzmu.

Levits będzie pracował zdalnie, a zaplanowane wcześniej jego spotkania i wizyty zostały anulowane, w tym rozmowy z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem oraz podróż do Kosowa i Macedonii Północnej.

Prezydent Łotwy był zaszczepiony w kwietniu drugą dawką szczepionki przeciwko COVID-19 firmy AstraZeneca – powiedział agencji BNS rzecznik Levitsa.

Czytaj także: Prezydent Argentyny potwierdził, że współorganizował nielegalną imprezę podczas pandemii


W czwartek władze Łotwy potwierdziły 2408 nowych zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby; zmarło w tym czasie 21 osób, u których zdiagnozowano COVID-19. Zaszczepionych zostało dotychczas jedynie 52 proc. dorosłych Łotyszów, znacznie poniżej unijnej średniej wynoszącej 75 proc.

Zobacz także: Prezydent Francji zaszczepiony przeciw COVID-19


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej