RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Morawiecki w Sejmie: Polexit to fake news i ordynarne kłamstwo Tuska [WIDEO]

Polexit to fake news i ordynarne kłamstwo Tuska; PO brakuje wyobraźni i programu; tak jak nie powinniśmy dyskutować, czy istnieje potwór z Loch Ness, tak nie powinniśmy dyskutować o polexicie – mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki weźmie udział w debacie nt. Polski w PE

Premier Polski Mateusz Morawiecki weźmie udział w zaplanowanej na najbliższy wtorek debacie w Parlamencie Europejskim, która będzie poświęcona...

zobacz więcej

Szef rządu zabrał głos podczas posiedzenia Sejmu i mówił, że PO i Donald Tusk wielokrotnie kłamali w sprawach m.in. podwyżki podatków.

– To kolejne wielkie kłamstwo Tuska, które Polacy doskonale rozpoznają. Właściwie powiedziałem, że polexit to fake news, ale polexit to nie jest zwykły fake news, polexit to wasze ordynarne kłamstwo – mówił Morawiecki.

– Polexit to jest kłamstwo, bo PO, której brakuje wyobraźni, programu, potrafi się opierać tylko o kłamstwa – dodał.

Morawiecki powiedział, że z kłamstwem się nie dyskutuje, lecz je zwalcza.

– Powaga tej Izby powinna obowiązywać; tak jak np. nie powinniśmy w tej Izbie dyskutować o tym, czy istnieje wielki potwor z Loch Ness, tak nie powinniśmy dyskutować o polexicie, bo nie ma czegoś takiego jak polexit, jest to chora wyobraźnia waszych PR-owców, która to stworzyła – dodał szef rządu.

Premier: Polska powierzyła część kompetencji UE, ale nie zrzekła się suwerenności

Polska powierzyła część kompetencji UE, ale nie zrzekła się suwerenności; prawo unijne nie stoi nad konstytucją; jeśli Polska chce być wierna...

zobacz więcej

Morawiecki do opozycji: Polexit zrodził się w chorej wyobraźni waszych PR-owców


– Hasło „polexit” nie zrodziło się w naszym rządzie. Zrodziło się w chorej wyobraźni waszych PR-owców. Ulepiliście sobie takiego demona i walczycie z nim, niczym Don Kichot, który widział wiatraki, a wyobrażał sobie olbrzymów i atakował je z kopią – mówił w Sejmie premier.

– Polacy widzą, że wasz polexit to wiatraki Don Kichota. Mam nadzieję, że Polacy nie oddadzą ojczyzny w ręce Don Kichotów – spuentował szef rządu. Szef rządu wielokrotnie podkreślał, że rząd Zjednoczonej Prawicy nie chce wyprowadzać Polski z Unii Europejskiej, ale sprzeciwia się postępującej centralizacji wspólnoty.

Korespondent TVN: Polsce nie grozi polexit, tylko wypchnięcie przez Brukselę

„Polski rząd powtarza, że nie chce wychodzić z Unii Europejskiej. I tu przyznajmy mu rację, bo rzecz nie w tym, że PiS chciałaby Unię opuścić, ale...

zobacz więcej

– My mówimy nie dla stanów zjednoczonych Europy. To następna chora koncepcja lewackich ideologów. To ślepa uliczka, na której końcu czeka katastrofa. Mieliśmy już jeden taki przykład, którego ojcem chrzestnym był Donald Tusk. To brexit – przypomniał Morawiecki.

Morawiecki o Tusku: Czego się nie dotknie, doprowadza do ruiny


– Może (Donald Tusk - przyp. red.) już teraz dyktuje drugą część swoich wspomnień „Od brexitu do innych exitów. Jak skutecznie rozwaliłem UE?” - drugi tom „Szczerze” – dodał premier.

Morawiecki wyliczył też niepowodzenia szefa Platformy Obywatelskiej.

– Trzeba przyznać, że pan Tusk idzie przez życie jak huragan. Czego się nie dotknie, doprowadza do ruiny. Najpierw zrujnował polskie finanse publiczne i uciekł do Brukseli. W UE doprowadził do kryzysu migracyjnego i brexitu, po czym uciekł z powrotem do Polski. Aż boję się pomyśleć, do jakiej ruiny może doprowadzić teraz – podsumował. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej