RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wściekli imigranci atakują Białorusinów. „Zabrali nam paszporty!” [WIDEO]

Imigranci oszukani. Próbują nielegalnie dostać się do UE (fot. MON)
Imigranci oszukani. Próbują nielegalnie dostać się do UE (fot. MON)

– Oni twierdzą, że powinniśmy przekroczyć granicę – mówią imigranci z Iranu o zachowaniu białoruskich służb. Zaznaczają, że odebrano im paszporty i pieniądze. – Przekraczanie granicy w ten sposób jest bardzo ciężkie – ostrzegają swoich rodaków i tłumaczą, że próby nielegalnego wtargnięcia na teren Polski to błąd. Chcieli dostać się do Niemiec; zatrzymani w Polsce deklarują, że wolą wrócić na Bliski Wschód.

Nowe sondaże ws. imigrantów. Socjolog: Polacy widzą fałszowane zestawienia

Opozycja i sprzyjające jej media codziennie rozpowszechniają historie dzieci i osób chorych, które koczują na granicy z Polską. Funkcjonariusze...

zobacz więcej

Ministerstwo Obrony Narodowej i Straż Graniczny ujawniły nowe nagrania z imigrantami. Cudzoziemcy przekonują, że białoruskie służby wzięły od nich paszporty i pieniądze, a następnie wypchnęły na granicę.

– Oni przechwycili nasze paszporty. My chcemy wrócić, ale ja na przykład nie mogę jechać do Iranu. Nie mamy paszportów – mówi jeden z mężczyzn. Podkreśla, że Białorusini wypchnęli ich w strefę przygraniczną, a dalej muszą próbować dostać się na teren UE.

Zobacz także ->  Głośne okrzyki imigrantów na granicy. „Germany! Germany!” [WIDEO]

– Jeśli chcesz, zaświadczymy o tym w telewizji – dodaje Irańczyk.

Służby opublikowały także nagranie pokazujące, jak migranci są eskortowani przez funkcjonariuszy białoruskiej Straży Granicznej do punktu poboru wody.

Polacy atakowani za rzekomy „faszyzm”. Puknijcie się w głowę

Na Strajku Kobiet łamano prawo, na manifestacji Donalda Tuska łamano prawo, na Paradach Równości łamano prawo i na Marszach Niepodległości też...

zobacz więcej

Kolejne nagranie to filmik udostępniony przez Straż Graniczną. Obywatelka Iraku apeluje na nim do swoich rodaków, aby nie wierzyli obietnicom służb białoruskich.

Kobieta obecnie przebywa w ośrodku dla cudzoziemców. „Zrezygnowała z ubiegania się o ochronę w Polsce, gdyż celem jej podróży były Niemcy” – informuje Straż Graniczna. Cudzoziemka chce teraz wrócić do swojego kraju.

Zobacz także ->  Jarosław Kaczyński w placówce SG: Na granicy powstanie trudna do sforsowania zapora

– Mam przekaz do moich rodaków. Przekraczanie granicy w ten sposób jest bardzo ciężkie, niebezpieczne – relacjonuje obywatelska Iraku.

Ujawnia, że w Białorusi zapewniano ją, iż granica jest otwarta i bez problemów przejdzie do Polski.

Zobacz także ->  TVN24 dotarł do nagrań... które od trzech dni są na Twitterze [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej